Igor Šestak • subota, 31.08.2013.

U petak kasno navečer utakmicama Raya i Levantea te Almerije i Elchea otvoreno je treće kolo Primere. Obje su utakmice bile vrlo uzbudljive, a golova je bilo i duboko u sudačkoj nadoknadi. Dvoboj Almerije i Elchea završio je podjelom bodova, dok je sva tri na gostovanju kod Raya uspio ugrabiti Levante...

Rayo Vallecano je ugostio Levante i nadao se iskupljenju za teški poraz od Atletico Madrida u prošlom kolu, no doživio je novo razočaranje. Problemi za Rayo počeli su u 26. minuti kad se Ruben Garcia odličnim driblingom oslobodio dvojice čuvara pa snažnim udarcem probio vratara Rubena. S minimalnim vodstvom Levante je završio prvo poluvrijeme, a situacija mu se dodatno popravila u 60. minuti kad je domaći veznjak Alhassane Bangoura zaradio izravni crveni karton.

Međutim, igrači Levantea nisu dobro reagirali s čovjekom više i u 79. minuti ih je stigla kazna. Centaršut Roberta Trashorrasa glavom je u mrežu pospremio Joaquin Larrivey i izjednačio rezultat. Do isteka 90. minute rezultatskih promjena nije bilo, ali domaća obrana nije uspjela izdržati četverominutnu sudačku nadoknadu. Po lijevoj se strani probio Xumetra pa poslao prizemnu loptu u kazneni prostor. Na pravom se mjestu našao Austrijanac Andreas Ivanschitz i donio Levantu prvu pobjedu u sezoni 2013./2014.

Burna je bila i druga utakmica odigrana u petak navečer. Snage su odmjerili novi prvoligaši Almeria i Elche, a nakon uzbudljivih 90 minuta pobjednika nije bilo.

Susret su bolje otvorili domaćini i već u 11. minuti poveli pogotkom Soriana. Dobro je s desne strane ubacio Rafita, a Soriano preciznim udarcem glavom svladao Elcheovog vratara Herreru. Gosti su do izjednačenja stigli u 32. minuti nakon velike pogreške Dubarbiera. Argentinski branič neoprezno je igrao rukom u vlastitom kaznenom prostoru, a najstrožu kaznu sigurno je realizirao Edu Albacar.

U sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena dosuđen je kazneni udarac i za Almeriju. Aleix Vidal je pucao, lopta je u ruku pogodila Cristiana Sapunarua, a s bijele točke neumoljiv je bio Verza. Almeria je u 67. minuti ostala s igračem manje nakon što je drugi žuti karton zaradio Dubarbier, a nakon brojnih napada Elche je do izjednačenja stigao duboko u sudačkoj nadoknadi.

Iako je sudac utakmice pokazao četiri minute dodatka, utakmica je ušla i u petu, a u gužvi domaćeg šesnaesterca dobro se snašao Boakye i pogodio za konačnih 2:2. Obje momčadi nakon prva tri kola imaju po dva osvojena boda.