Real Madrid
Real Madrid 3:1 Athletic Bilbao
Athletic Bilbao

Toni Rončević • nedjelja, 01.09.2013.

Madridski Real je u jutarnjoj utakmici protiv neugodnog Athletic Bilbaa očekivano slavio s 3:1, a dvostruki strijelac bio je mladi Isco, oba puta na asistenciju Benzeme. U strijelce se nije propustio upisati ni Ronaldo, a počasni gol za Bilbao dao je Ibai Gomez. Ancelottijeva momčad je tako zadržala stopostotni učinak nakon tri kola, te se nalazi na vrhu tablice s devet bodova.

Real je već na poluvremenu imao željenu prednost pogocima Isca i Cristiana Ronalda iako su u susret ušli pomalo nesigurno. Šanse i polušanse izmjenjivale su se na obje strane, a u takvoj igri spretniji je bio domaćin. Prvi gol postižu u 26. minuti preko Isca, a asistirao je Benzema. Francuz je gurnuo loptu iza leđa suparničke obrane, a mladi Isco utrčava i lijevom nogom šalje loptu u mrežu pored nemoćnog Herrerina.

Real se nakon tog gola oslobodio i počeo dominirati. Prigode su imali Khedira glavom, Modrić s 20- ak metara te dvije šanse Benzeme koje odlaze u nepovrat. Unatoč tome, Bilbao nije izdržao bez drugog primljenog pogotka jer u sudačkoj nadoknadi prvog dijela glavom zabija Cristiano Ronaldo nakon centaršuta Di Marije.

U drugom dijelu utakmice Madriđani rutinski kontroliraju igru, a gosti ne uspijevaju značajnije ugroziti vrata domaćina. Real najviše prijeti preko Ronalda koji je imao nekoliko solo akcija i opasnih udaraca iz daljine, no trećeg pogotka nema sve do 72. minute kada se ukazuje Isco i svojim drugim pogotkom mijenja rezultat u 3:0. Opet mu je asistirao Benzema, samo što je Isco zabio desnom, a ne lijevom nogom.

Gosti u 79. minuti konačno dolaze do počasnog gola, a strijelac je Ibai Gomez na dodavanje Susaete. Do kraja nije bilo niti većih prigoda za gol niti promjene rezultata te je kraljevski klub zadržao maksimalan učinak poslije tri kola.

Hrvatski reprezentativac Luka Modrić vrlo dobro je odigrao svih 90 minuta za domaćine, bio je raspoložen, rastrčan te je izborio slobodan udarac nakon kojeg je pao prvi gol Reala. Nekoliko puta gurnuo je suigrače u šansu za gol, a pogodak je i sam pokušao postići ali bez uspjeha.

• Showballs02.09.2013. u 16:52
    Vratili su Carvajala, koji će vjerujem već do kraja ove sezone zacementirat svoje mjesto u prvih 11.
    Showballs
  • Obrisan korisnik01.09.2013. u 21:58
    gdje su sada uni koju pljuvaju po Luki? svaka cast majstore!
  • Obrisan korisnik01.09.2013. u 17:19
    na Marca.com je Luka dobio 74% glasova kao igrač utakmice, Isco 19,7%, a Di Maria 6,4% ... dakle Luka je u formi
  • Obrisan korisnik01.09.2013. u 16:42
    Evo još jednom dokaza, da se može bez grube igre i ekscesa igrati dosta dobar nogomet. Kod Reala daleko najbolji Isco i Luka, a kristina daleko najbolji glumac, stvarno je iritantan. Real je sa Iscom dobio stvarno velikog igrača, fali mu samo jedan dobar desni bek. Još jednom čestitke Luki.
  • Balthazar01.09.2013. u 16:41
    Nije baš da vjerujem sve što goal.com piše, ali kad su mu dali 4,5, a od 250 komentara samo 4 se ne slažu sa ocjenom onda to ipak nešto znači.