Branimir Korać • četvrtak, 01.08.2013.

Bayern je na svom stadionu osvojio Audi Cup pobjedom u finalu protiv Manchester Cityja 2:1. Englezi su prvi stigli u vodstvo, međutim Bayern je uspio stići do preokreta i golom Marija Mandžukića do pobjede..

Iako je protiv Sao Paula bio strijelac i napokon probio obranu Brazilaca, Mario Mandžukić se i protiv Manchester Cityja našao na klupi. Međutim, opomenuo je Pepa Guardiolu još jednom kako nije najuputnije držati ga među pričuvama. Mandžo je prvo izborio kazneni udarac, a zatim zabio za pobjedu Bayerna.

City je do finala stigao sjajnom predstavom protiv Milana dok je Bayern bio dominantan protiv Sao Paula i dogodilo se očekivano veliko finale.

Počelo je obećavajuće jer je rano sijevnulo pred oba gola. Prvo je na jednoj strani zaprijetio Negredo pa je na drugoj uzvratio Ribery, ali mreže su ostale nedirnute.

U prvom dijelu Bavarci su bili bolji protivnik i Pantilimion je imao dosta posla dok su prijetnje Cityja bile dosta rijeđe. Ipak, u posljednjih 15 minuta prvog dijela Jovetić i Negredo mogli su dovesti City u vodstvo, ali pogodaka nije bilo.

Početkom drugog dijela igra se primirila, a Guardiola se sjetio najboljih pojedinaca iz susreta sa Sao Paulom, Mandžukića i Shaqirija uvevši ih u igru u 59. minuti.

U 61. minuti Cityju se isplatila dobra igra s početka drugog poluvremena i stigao je do vodstva Negredo je pobjegao Javiju Martinezu stigao pred Neuera i rutinski zabio za 1:0.

Kratko je trajalo slavlje Engleza, u 65. minuti Mandžukić je pritisnuo Zabaletu, a ovaj igrao rukom i dosuđen je kazneni udarac. Precizan izvođač bio je Thomas Müller.

U 72. minuti potpuni preokret. Nakon dobrog ubačaja sa strane, Mandžukić je bio uspješan u skoku i pogodio je za 2:1.

Međutim nije to bilo sve od hrvatskog reprezentativca, u 82. minuti mogao je i povećati prednost, dobro je pucao, ali lopta je pogodila vratnicu.

Do kraja susreta promjena nije bilo i Bayern je osvojio Audi Cup.

U susretu za treće mjesto Milan je bio bolji od Sao Paula golom Kevina Princea Boatenga u drugom poluvremenu.

Bayern: Neuer, Lahm (Weiser 91), Martínez (Van Buyten 68) Dante (Boateng 68), Alaba, Thiago (Mandžukić 57), Robben (Shaqiri 57), Schweinsteiger (Kirchhoff 62), Kroos (Rafinha 59), Ribéry, Müller

Manchester City: Pantilimon, Zabaleta, Kompany, Boyata, Clichy, Fernandinho, Barry (Yaya Touré 46), Milner, Jovetić (Jesus Navas 46), Nasri, Negredo (Džeko 74)

• Marsonia02.08.2013. u 16:08
    Torrrente je sve dobro napisao. Njemački stroj ne treba, ne može i neće igrati tika-taku. I što prije to skuži, to bolje za sve.
    Marsonia
  • cameosis02.08.2013. u 14:27
    mandžukić : guardiola -> 2:0ovaj lapan guardiola neće doživjeti konac sezone ako dalje nastavlja prodavati maglu.
    cameosis
  • Obrisan korisnik02.08.2013. u 10:46
    Bojim se, mislim ne bojim se, to je ustvari dobro za Mandžu, da će Pep morati promijeniti filozofiju pod pritiskom javnosti jer ako neki trener ovakvu igračinu drži na klupi, nešto nije u redu s njim. Ako je Mandža uspio Gomeza izbaciti iz prve momčadi, zašto se ne bi i ovaj puta izborio?
  • Obrisan korisnik02.08.2013. u 09:18
    Mandžo je car svaka mu čast, nadam se da će natjerat ovog filozofa da igra u prvom sastavuinače za Milan je zabio gol Kingsely Boateng