Branimir Korać • petak, 02.08.2013.

Guinness International Champions Cup nastavljen je s dva dvoboja u kojima su Chelsea i Real dominirali i na kraju zasluženo i očekivano došli do pobjede. Chelsea je nadigrao momčad Intera, a Real je bio bolji od LA Galaxyja...

Chelsea je bez većih problema svladao milanski Inter rezultatom 2:0 u prvoj "ozbiljnijoj" utakmici Josea Mourinha na klupi londonske momčadi nakon povratka u Chelsea. U prvom poluvremenu je već sve riješeno i Chelsea je golovima Oscara i Hazarda otišao do pobjede.

Inter je u jednom od rijetkih napada mogao povesti u 11. minuti kada je Guarin bio neprecizan, a svega minutu kasnije stigla je kazna. Victor Moses je odradio dobar posao, pronašao Oscara koji je prevario Samira Handanoviča.

Raspoloženi Nigerijac je imao prste i u drugom golu, srušen je na rubu kaznenog prostora, a glavni sudac je nakon konzultacije s pomoćnikom pokazao na kazneni udarac. Hazard je bio precizan za 2:0.

Do kraja susreta Chelsea je bez ikakvih problema dominirao, a posebno nakon isključenja Huga Campagnara nakon ružnog starta nad Johnom Terryjem.

Mateo Kovačić i dalje nije u konkurenciji za nastup zbog ozljede.

Chelsea - Inter 2:0

Chelsea: Cech (Schwarzer 46); Ivanović (Azpilicueta 66), Cahill (David Luiz 59), Terry, Cole (Bertrand 72); Ramires, Van Ginkel (Mikel 66); Moses (Essien 46), Oscar (Mata 46), Hazard (Torres 72); Lukaku (Ba 59).

Inter: Handanovič (Carrizo 76); Campagnaro, Ranocchia, Juan Jesus; Nagatomo, Guarin (Olsen 76), Cambiasso (Kuzmanović 68), Alvarez (Belfodil 68), Pereira (Jonathan 68); Palacio (Capello 76); Icardi (Chivu 60).

U drugoj utakmici Guinness International Champions Cupa Real je bez problema svladao LA Galaxy rezultatom 3:1.

Razlika u kvaliteti bila je očita cijelim tijekom susreta, a Madriđane je u vodstvo doveo Angel di Maria nakon dobre suradnje s Cristianom Ronaldom.

Ronaldo je u prvom dijelu propustio niz prilika za povećanje vodstva, na poluvremenu ga je zamijenio Karim Benzema koji je s dva pogotka potvrdio pobjedu Reala.

Već u 51. minuti Francuz je povisio na 2:0, smanjio je ubrzo Jose Villareal da bi Benzema u 74. minuti na dodavanje Di Marije postavio konačnih 3:1.

Luku Modrića zamijenio je u 72. minuti Sami Khedira.

Real Madrid - LA Galaxy 3:1

Real Madrid: Diego Lopez (Jesus 78), Pepe (Nacho 46), Carvajal (Casado 79), Mateos, Čerišev, Modrić (Khedira 72), Casemiro, Isco (Özil 73), Kaka (Morata 62), Di Maria, Ronaldo (Benzema 46).

LA Galaxy: Rowe, Leonardo (Rogers 46), DeLaGarza (Stephens 61), Franklin (Sorto 72), Dunivant (Cochrane 72), Zardes (Meyer 61), Sarvas (Opare 46), Juninho (Rafael Garcia 46), Jimenez (Mastroeni 46), McBean (Rugg 61), Villarreal (Hoffman 72)