Branimir Korać • subota, 03.08.2013.

Monaco je na svom stadionu ugostio u pripremnoj utakmici momčad Tottenhama i upisao visoku pobjedu 5:2. Tottenhamovi stoperi nisu se mogli nositi s Falcaom koji je pokazao svoju vrijednost i uz ostala pojačanja u pravom svjetlu se pokazao navijačima...

Andre Villas-Boas nema razloga za zadovoljstvo nakon gostovanja Tottenhama kod Monaca. Njegova momčad upisala je vrlo visok poraz, a osim toga ostao je i bez Jermainea Defoea koji je već u devetoj minuti zamijenjen zbog ozljede.

Nije trebalo dugo čekati na prvi pogodak. Već u 15. minuti Monaco je stigao do prednosti kada je James Rodriguez proigrao Andreu Raggija, a ovaj izvrsnim udarcem iznenadio Huga Llorisa.

Do kraja prvog poluvremena pogodaka više nije bilo, a onda je u drugih 45 minuta uslijedila prava golijada.

Lukas Ocampos je već u 47. minuti povisio na 2:0 nakon slobodnog udarca koji je izveo Joao Moutinho. Dvije minute kasnije Ocampos je ponovno u prvom planu, ovaj put u ulozi asistenta i to Radamelu Falcau za 3:0.

Uspio je Tottenham u 57. minuti smanjiti na 3:1 kada je Kane pogodio nakon pogreške obrane domaćina, međutim Monaco je vrlo brzo povisio prednost.

Do ulaska u zadnjih 20 minuta Monaco je već bio na 5:1, a strijelci su bili Falcao i zatim Mounir Obbadi da bi nakon toga Townsend samo postavio konačnih 5:2.

Na vratima Monaca svih 90 minuta stajao je hrvatski reprezentativac Danijel Subašić.

Monaco - Tottenham 5:2

Monaco: Subašić; Raggi (Tavares, 46), Carvalho (Isimat-Mirin, 46), Abidal, Kurzawa (Tisserand, 46); Toulalan, Obbadi; Rodriguez (Ocampos, 46), Ferreira, Moutinho; Falcao.

Tottenham: Lloris; Walker (Stewart, 88), Fryers, Livermore, Rose (Naughton, 66); Dembele (Huddlestone, 76), Parker (Bentaleb, 88); Lennon (Carroll, 80), Chadli (Townsend, 62), Sigurdsson; Defoe (Kane, 9).