Treće slavlje Del Potra u Washingtonu, Isner osvojio prvi set pa stao

Vedran Babić • nedjelja, 04.08.2013.

Treći put u svojoj karijeri Juan Martin Del Potro osvojio je turnir u Washingtonu. U finalu ovogodišnjeg izdanja u tri je seta bio bolji od domaćeg predstavnika Johna Isnera...

Sedmi tenisač svijeta Juan Martin Del Potro opravdao je ulogu prvog nositelja u Washingtonu došavši do svog trećeg naslova u glavnom gradu SAD-a. U finalu je Argentinac s 3:6, 6:1, 6:2 porazio Johna Isnera. U međusobnim susretima Del Potro sada vodi 4-0.

24-godišnjem Argentincu to je 15. pojedinačna titula u karijeri, a druga ove sezone. U finalima je doživio samo šest poraza. Isner ostaje na sedam naslova iz ukupno 15 finala.

Prvi set Isner je osvojio prilično lako. Realizirao je jednu od dvije break lopte, a na servisu je izgubio pet poena.

U drugom setu obrnuta slika. Del Potro je dvaput oduzeo servis Isneru, a na svom je početnom udarcu ispustio tek četiri poena.

U trećem setu oba su tenisača imala po tri break lopte. Del Potro je realizirao dvije, a Isner ni jednu. Meč je trajao jedan sat i 29 minuta.

Del Potro i Isner sljedećeg tjedna nastupaju na Masters 1000 turniru u Montrealu. Del Potro je kao šesti nositelj slobodan u prvom kolu, dok Isner igra protiv Kanađanina Vaseka Pospisila.