DFB kup: Bayern i Schalke prošli dalje, hat-trick Müllera

Ivana Strahija • utorak, 06.08.2013.

U DFB kupu u ponedjeljak bez iznenađenje što se glavnih favorita tiče. I Bayern i Schalke su prošli dalje, a od Hrvata zaigrali su Mario Mandžukić i Damir Kreilach....

Kompletirano je prvo kolo DFB Pokala, njemačkog kup natjecanja. Odličnu je utakmicu protiv Rehdena odradio minhenski Bayern, za koji je punu minutažu odradio hrvatski internacionalac Mario Mandžukić, koji se međutim nije upisao u strijelce.

No, oduška si je dao Thomas Müller, koji je pogađao za 0:2, 0:3 i 0:4, a njegovom su hat-tricku svoje golove dodali Shaqiri i Robben.

I dok je taj susret pratilo 16.600 gledatelja, onaj Nöttingena i Schalkea gledalo je četiri tisuće posjetitelja manje, koji su k tome vidjeli samo dva gola. Mrežu Nöttingena načeo je u 30. minuti Huntelaar, a pobjedu i prolazak dalje potvrdio je u četvrtoj minuti sudačke nadoknade Goretzka.

Hrvatima interesantan bio je i susret SSV Jahn Regensburga protiv 1. FC Union Berlina. Za Berlinčane je 90 minuta odigrao Damir Kreilach, koji je u srpnju iz Rijeke otišao u redove njemačkog drugoligaša.

Na travnjaku je bivši drugoligaš, sad član treće lige Jahn Regensburg, već u 19. minuti poveo golom Amachaiboua, no slavlje je trajalo kratko, jer Berlinčani izjednačuju dvije minute kasnije uz pogodak Brandyja, a prije odlaska na odmor dolaze i do konačnih 1:2 uz gol Köhlera.