Branimir Korać • petak, 09.08.2013.

Odličan početak sezone za Ivana Santinija koji se pokazuje kao pravo pojačanje za belgijski Kortrijk. U vrijednom remiju protiv Lokerena, Santini je postigao sva tri gola od čega treći u 93. minuti...

Ivan Santini odmah po završetku prošle sezone u Kortrijku je dočekan kao veliko pojačanje iako iza sebe nije imao posebno uspješnu epizodu u Freiburgu. Nije trebalo proći puno vremena da potvrdi kvalitetu i oduži se poslodavcima golovima.

Njegov Kortrijk u tri odigrana kola postigao je četiri gola, a sva četiri postigao je upravo Santini. Nakon što je donio svojoj momčadi pobjedu protiv Leuvena u prvom kolu, sada je osigurao bod protiv favoriziranog Lokerena u remiju 3:3.

Lokeren je vodio 1:0 i 3:1 golovima Harbaouija, Taravela i Remaclea, no Santini je vratio svoju momčad u igru i zabio sva tri pogotka od čega posljednja dva u 83 i 93. minuti.

U sastavu Lokerena Ivan Leko proveo je svih 90 minuta na klupi.

Belgijsko prvenstvo, četvrto kolo:
Kortrijk - Lokeren 3:3

Hrvati su zabijali i u njemačkoj drugoj ligi. U dvoboju Dynama iz Dresdena i Union Berlina dva od četiri pogotka postigli su hrvatski internacionalci. Union Berlin je u gostima poveo 3:0 golovima Brandyja, Mattuschke i Damira Kreilacha da bi u drugom dijelu Adam Sušac postavio konačnih 3:1.

Sušac i Kreilach su odradili svih 90 minuta dok je Punčec kod Uniona ostao na klupi.

Uspješan je bio i Marin Tomasov koji je donio pobjedu Münchenu 1860 na gostovanju kod Fortune u Düsseldorfu 2:1. Lauth je doveo goste u vodstvo da bi poravnao Benschop, a onda je Tomasov u 78. minuti pogodio za pobjedu momčadi iz Münchena.