Trećeligaš Varaždin poražen u Koprivnici od Slaven Belupa

Ivana Strahija • ponedjeljak, 12.08.2013.

Generalku pred početak trećeligaškog natjecanja odradio je Varaždin i u Koprivnici je poražen s 0:2. Golove za prvoligaša postigli su Haračić i Grgić...

Slaven Belupo već u ponedjeljak odigrao je pripremnu utakmicu, iako tek u nedjelju gostuje u Splitu. Koprivničani su probu dogovorili s Varaždinom, koji je administrativnim putem prošli tjedan vraćen u hrvatski rang natjecanja, 3. HNL Sjever.

Mlada ekipa iz Varaždina utakmicu započinje dobro i ima dvije lijepe prilike. U šestoj minuti je Roginić bio u matnoj prilici, no oči u oči s koprivničkim čuvarom mreže puca ravno u njega. Pet minuta kasnije, u prilici je i Spasić, ali je vratar Slave Belupa ispio zaustaviti loptu prije no što je prešla gol-crtu.

Prvoligaši u prednost dolaze u 20. minuti, iskoristivši neopreznost gostujućeg sastava. Varaždinac Režić loptu je vraćao vlastitom vrataru Težaku, no uspio se ubaciti Haračić i zatresti mrežu za 1:0.

Na poluvrijeme se odlazi s tim rezultatom, a u drugom dijelu dugo mreže miruju, sve do 86. minute kad Grgić postavlja konačnih 2:0.