Gudeljevi U19 reprezentativci prijateljski remizirali s Azerbajdžanom, uz sjajan pogodak Faletara

Damir Žbulj • ponedjeljak, 12.08.2013.

Hrvatska nogometna U19 reprezentacija krenula je u novi ciklus, a u prvoj pripremnoj prijateljskoj utakmici na stadionu NŠC-a "Stjepan Spajić" u novozagrebačkom Sigetu s vršnjacima iz Azerbajdžana odigrali su neodlučeno 1:1. Na mjestu izbornika umjesto Dinka Jeličića našao se Ivan Gudelj...

Mladi U19 hrvatski nogometni izabranici Ivana Gudelja krenuli su u nove akcije. Posljednje veliko natjecanje za U19 selekcije, gdje je Srbija osvojila naslov europskih prvaka, prošlo je bez Hrvatske, koja je 'zapela' u posljednjoj kvalifikacijskoj rundi, u skupini 'elitne runde' iza Španjolske, a ispred Grčke i Poljske.

Slika 1 od 1.

Novi ciklus hrvatski su mladići (godište 1995.) započeli u novozagrebačkom Sigetu na stadionu "Stjepan Spajić", no, protiv vršnjaka iz Azerbajdžana pobjeda je ipak izostala.

U prvom poluvremenu mreže su mirovale, a do početne prednosti stigli su gosti u 69. minuti preko Namika Alaškarova. Ipak, samo dvije minute kasnije, desetka Hrvatske Filip Faletar iz majstorsko izvedenog slobodnog udarca poravnao je na konačnih 1:1.

Faletar uz hrvatsko ima i austrijsko državljanstvo, a nakon što je prošao nogometnu školu austrijskog Rapida, trenutno je ovaj ofenzivni veznjak član juniora Villarreala.