MAXtv Prva liga, 5. kolo, 12.08.2013, 20:15 h, Rijeka, Stadion na Kantridi, gledatelja: 5.700
Suci: Duje Strukan, Pepur, Radić (svi Split)

Ivan Pavić • ponedjeljak, 12.08.2013.

Na Kantridi je odigrana utakmica petog kola MAXtv Prve lige između Rijeke i Osijeka, a u utakmici s čak šest pogodaka, pet ih je završilo iza leđa mladog osječkog vratara Mikulića. Rijeka je bila potpuno dominantna, uzela je nova tri boda i produžila niz nepobjedivosti, dok će Osijek bodove tražiti protiv drugih protivnika...

Osijek je priprijetio u šestoj minuti kada je iz velike udaljenosti pucao Frane Vitaić, ali bilo je to preslabo da bi ozbiljno ugrozilo Vargića.

Nakon šeste minute Rijeka je počela dominirati terenom i do 22. minute riješila pitanje pobjednika. Prvi pogodak postigli su u 11. minuti. Tomečak je s lijeve strane riječkog napada našao u sredini na 25 metara od gola Osijeka našao Kvržića koji puca prema vratima, a lopta na putu dodiruje Benka te mijenja smjer i vara Mikulića i završava u mreži gostiju.

Već u 20. minuti Rijeka udvostručuje vodstvo. Alispahić pronalazi Sharbinija, a Sharbini opet s lijeve strane napada vraća povratnu loptu Alispahiću koji s 12 metara postiže pogodak. Samo dvije minute kasnije već je 3:0. Alispahić je pokušao odigrati loptu za Benka oko šesnaesterca Osijeka, ali nespretno je reagirao branič gostiju Pavić i vratio loptu do Alispahića koji lijepim prizemnim udarcem sa 16 metara postiže pogodak.

Osijek je mogao smanjiti zaostatak u 30. minuti nakon gužve u šesnaestercu Rijeke, ali udarac Škorića brani Vargić, a ispred Vitaića do lopte dolazi Alispahić. Mogla je i Rijeka u 37. minuti povećati vodstvo, nakon što je Sharbini poslao sjajnu loptu za Benka koji je izašao sam pred Mikulića, vratar Osijeka izašao je i skratio kut Benku koji je pokušao lobom matirati Mikulića, ali bezuspješno. I pred sam odlazak na odmor još jednom se Osijek spasio, nakon udarca Leškovića obrana gostiju uspjela je izbaciti loptu s gol-crte.

U drugo poluvrijeme ušlo se pogođenom vratnicom Barišića nakon udarca iz kuta u 49. minuti, a u 58. minuti stigla je kazna.

Zlomislić je sjajno pronašao Borasa na desnoj strani, Boras je još malo vodio loptu, a onda pronašao u šesnaestercu prizemnom loptom Benka čiji udarac prvo brani Mikulić, ali lopta se odbija od Benka u mrežu Osijeka. Bio je to već neugodan rezultat po momčad Osijeka.

U 80. minuti Alispahić je odlično pucao iz slobodnog udarca, ali rezultat se nije promijenio. U zadnjih deset minuta utakmice postignuta su još dva pogotka. U 84. minuti je nakon ubačaja iz slobodnog udarca počasni pogodak postigao Lulić, a konačnih 5:1 postavio je Pokrivač. Sjajnim udarcem s 25 metara nakon kratkog dodavanja Kvržića pucao je prizemno i neobranjivo za Mikulića.

• Obrisan korisnik13.08.2013. u 17:46
    Svaka cast. Napokon imamo i nekoga tko moze konkurirati Dinamu i napraviti ovu ligu jacom. Da jos Hajduka kupi neki Amerikanac gdje bi ova liga bila za 5 godina, mozda bi cak prvak isao u LP direktno.
  • Obrisan korisnik13.08.2013. u 13:04
    Svaka čast Rijeci, jednostavno imaju bolju ekipu. Njihova klupa je jača od Osijekove postave, pa mali Lešković koji je lani bio ponajbolji jesenski igrač Osijeka njima nije ni u rotaciji... Osijeku će trebati srca i sreće da se iščupa - Dragovoljac, Belupo i Zadar (mada za njega još tako ne... [više na forumu]