15.TORINO 2930:43
16.VENEZIA 2526:51
17.CAGLIARI 2025:47
18.PIACENZA 2017:39

Juventus je napravio novi, vjerojatno presudni korak u osvajanju svog 26. “scudetta”. Na travnjaku svojih najljućih rivala, na San Siru, slavili su 2:1 protiv Intera, kojem je Liga prvaka sve dalje. Čovjek odluke ponovno je bio Darko Kovačević, pogocima u 55. i 79. minuti doveo je “zebre” u nedostižnu prednost, tek je Seedorf podesio rezultatsku kozmetiku, no bez većih posljedica. Kod domaćina, Dario Šimić igrao je dobro 85 minuta, Igor Tudor upravo je u tim minutama ušao za Juventus. Torinezi su sa ova tri boda ispisali “zahvalnicu” Gabrielu Batistuti i njegovoj Fiorentini, koja već drugu godinu zaredom vjerojatno Lazio košta naslova.

Bilo je ovo vrlo uspješno kolo naših “legionara” u Serie A. Nakon subotnjeg pogotka Alena Bokšića za Lazio, danas su efikasni bili i Milan Rapaić za 2:0 Perugije protiv Piacenze, te mladi Igor Budan, čiji je pogodak za Veneziju u Parmi značio tek privremeno vodstvo. Momčad Marija Stanića (igrao cijelu utakmicu, namjestio prvi i treći pogodak Parme) velikom pozitivnom serijom popela se čvrsto na treće mjesto i vrlo je blizu osiguravanja nastupa u kvalifikacijama Lige prvaka nagodinu. U ovom ih je kolu pomilovala i sreća, prvi strijelac lige (zajedno sa Shevchenkom) Hernan Crespo, pobjedu Parmi donio je u posljednjoj minuti i to efektnim “škaricama”, a u sudačkoj nadoknadi još je i Di Vaio potvrdio pogotkom solo-akciju našeg Stanića.

U ovom kolu iz Serie A i teoretski su ispali Cagliari i Piacenza, Venezia još nije, no sve što ju drži je baš “teorija”, momčadi Tomislava Rukavine, Igora Budana, a od ljeta i Marija Cvitanovića ipak nema spasa. A “na aparatima” je i Torino, samo bod protiv Milana kod kuće nije im bio dovoljan za osmjeh (Jurčić igrao svih 90 minuta), tim više što je Bari slavio protiv Leccea, i pomaknuo “zonu spasa” na velikih 5 bodova od Torina. Eto kakva je sudbina, s jedne strane Juventus brani 5 bodova prednosti vrijednih naslova prvaka, njihov gradski rival napada istu kvotu, koja znači prvoligaški život. U sljedećem kolu, u subotu 22. travnja sastaju se: Bologna - Perugia, Inter - Bari, Juventus - Fiorentina, Lecce - Cagliari, Piacenza - Lazio, Reggina - Milan, Roma - Parma, Udinese - Torino i Venezia - Verona.

Interesantno je i u Seriji B, koja će dati 4 nova prvoligaša dogodine. Nakon 30 kola, vrh drugoligaške talijanske konkurencije izgleda ovako: 1. Vicenza 54, 2. Brescia 53, 3. Atalanta 50, 4. Napoli 47, 5. Sampdoria 47, 6. Genoa 42, 7. Salernitana 42...