Mikić donio bod Hiroshimi protiv zahuktale Nagoye

Branimir Korać • subota, 17.08.2013.

21. kolo japanskog prvenstva donijelo je Hiroshimi domaći dvoboj protiv sve bolje Nagoye i remi 1:1. Gosti su u utakmicu ušli na krilima pet uzastopnih pobjeda, za poraz nisu znali više od mjesec dana, a neporaženi su ostali i u Hiroshimi...

U jednom od najzanimljivijih dvoboja 21. kola japanskog prvenstva susreli su se Hiroshima i Nagoya. Iako je Hiroshima bila vodeća i s Yokohamom se borila za prvo mjesto, a Nagoya deveta, zbog dobre forme gostiju, susret je definitivno bio u statusu derbija.

Nagoya je loše igrala dobar dio sezone, međutim sada šest kola zaredom ne zna za poraz, a prije gostovanja u Hiroshimi imala je čak pet uzastopnih pobjeda što ju je odmaknulo od dna ljestvice.

Protiv jake Hiroshime, sve do 77. minute nije bilo pogodaka, a onda je Mihael Mikić prevario gostujućeg vratara Narazakija i doveo Hiroshimu u vodstvo.

Četiri minute kasnije hrvatski internacionalac je napustio igru, a zamijenio ga je Korejac Hwang Seok-Ko.

Kada se činilo da će sva tri boda ostati u Hiroshimi koja je tako imala priliku zadržati vodeću poziciju, Tulio Tanaka u 92. minuti poravnao je na 1:1 i zadržao dobar rezultatski niz momčadi Piksija Stojkovića.