Premiership, 1. kolo, 17.08.2013, 13:45 h
Liverpool
Liverpool 1:0 Stoke City
Stoke City

Josip Tolić • subota, 17.08.2013.

Na otvaranju nove sezone najbolje engleske lige Liverpool je pogotkom Daniela Sturridgea na lijep način otvorio sezonu i slavio na Anfieldu protiv Stoke Cityja 1:0.

Nakon gotovo tromjesečne pauze najjača nogometna liga svijeta nastavila je s natjecanjem. Sezona pod imenom Premier League s rednim brojem 22, okarakterizirana kao jedna od najzanimljivijih u posljednje vrijeme zbog brojnih oproštaja, transfera i dolazaka, zaživjela je na Anfieldu u okršaju domaćeg Liverpoola i Stoke Cityja.

Iako prijetnji nije nedostajalo ni na jednoj strani, bodovi su otišli Redsima.

Nije trebalo dugo čekati na prvu priliku pred dupkom ispunjenim tribinama Anfielda. Robert Huth nakon udarca iz kuta u devetoj minuti snažnim je volejem ostavio nemoćnog Simona Mignoleta, ali se vratnica ispriječila. Na gotovo jednak način odgovorio je domaćin samo četiri minute potom: Kolo Touré uzdrmao je okvir gola glavom, a na odbijenu loptu Sturridge nije uspio najbolje reagirati.

Suárez na tribinama

Uoči susreta kroz navijačku masu na ulicama Liverpoola probio se i Luis Suárez, najveća zvijezda Redsa, dan nakon što se ispričao za izjave kako želi napustiti Anfield. Domaći su ga navijači dočekali odobravanjem, što se ne može reći za goste iz Stoke-on-Trenta.

Urugvajac služi suspenziju od šest utakmica zbog suludog ugriza Branislava Ivanovića u okršaju protiv Chelseaja u finišu prošle sezone.

Na isteku pola sata igre domaćin je dignuo pritisak i natjerao Asmira Begovića na dvije sjajne intervencije nakon udaraca Enriquea i Aspasa, no u 38. minuti nije ništa mogao učiniti. Daniel Sturridge sjajnim je prizemnim udarcem s 20-ak metara iskosa pogodio između Huthovih nogu u lijevi donji kut za, pokazat će se, 1:0.

Gotovo cijelo drugo poluvrijeme momčad Brandana Rodgersa bila je ta koja je napadala, a bosanskohercegovački čuvar mreže gostiju Asmir Begović glavna zvijezda na terenu. Hendersona je zaustavio nakon dodavanja Coutinha u zaleđu, isti je igrač potom sam pogodio vratnicu sredinom drugog dijela, da bi i Gerrard i Johnson osjetili kako je naletjeti na zaključana vrata gostiju.

I kao da je nepisano nogometno pravilo moralo izaći na vidjelo, Stoke je u samoj završnici imao dvije prilike kojima je mogao potpuno preokrenuti dvoboj. Osam minuta prije kraja Adam se odvažio na lob-udarac, no Mignolet je vršcima prstiju stigao do lopte i izbacio je u korner, a u 88. minuti najgluplji potez utakmice radi Daniel Agger - igra rukom u svom šesnaestercu.

Trebala je to biti priča o tragičaru dana, no iznjedrila je - junaka dana. Najstrožu kaznu Jonathanu Waltersu brani Mignolet i potom na nevjerojatan način skida i odbijenu loptu sa svega nekoliko metara za potez dana i teško zarađenu pobjedu Liverpoola. Na svom premijerligaškom debiju.

• johnny00817.08.2013. u 20:39
    bravo liverpoole, napokon pocetak kakav zelimo :) Mignolet je cudo, mislim da cemo ga obozavati ;)
    johnny008
  • Obrisan korisnik17.08.2013. u 20:17
    Oprostite gospodine Bezgrešni. Evo samo za Vas Liverpool
  • teletabis8917.08.2013. u 19:25
    Odlična utakmica na Anfieldu, Stoke je na kraju mogao odnijeti i bod, ali je mogao primiti i 5 komada da nije imao raspoloženog Begovića na golu.