Premiership, 1. kolo, 19.08.2013, 21:00 h
Manchester City
Manchester City 4:0 Newcastle
Newcastle

Josip Tolić • ponedjeljak, 19.08.2013.

U posljednjoj utakmici prvog kola nove sezone engleskog nogometnog prvenstva Manchester City sjajnom je predstavom svladao nogometaše Newcastle Uniteda 4:0.

Svi oni koji su se nadali spektakularnom okršaju Manchester Cityja i Newcastlea u posljednjoj utakmici prvog kola nove sezone Premiershipa mogu ostati razočarani. No zato će prijatelji nebeskoplavog dijela Manchestera biti oduševljeni izvedbom u kojoj su Svrake Gradski stadion napustile s četiri pogotka u mreži, a njihovi ljubimci zasjeli na vrh poretka.

Vidjelo se od samog početka da gosti nemaju što tražiti u domu doprvaka Engleske. Igrala se šesta minuta kada je Edin Džeko ubacio s lijevog boka, a David Silva nakon odbijene lopte pogodio za rano vodstvo Pellegrinijeva sastava.

Na drugi gol nije trebalo mnogo čekati. Već sredinom prvog dijela Tim Krul ponovno je morao po loptu u mrežu; Džeko je ponovno bio začetnik akcije dodavši loptu Sergiju Agüeru koji preciznim udarcem s ruba kaznenog prostora pogađa za udvostručenje vodstva domaćih.

Ako su se gosti mogli i nadati nečemu nakon poluvremena, sve im je zasigurno palo u vodu nakon što je u posljednjim trenucima prvog dijela Taylor zaradio isključenje zbog guranja Agüera.

No niti rezultatska i brojčana prednost nije obeshrabrila Građane da i u nastavku budu jednako dominantni. Štoviše, nakon samo šest minuta igre Yaya Touré na sjajan je način proslavio 100. nastup u Premier ligi pogodivši iz slobodnog udarca za visokih 3:0.

I dok je Krul sjajnim intervencijama zaustavljao Edina Džeku da se upiše u popis strijelaca, na scenu je 15 minuta prije kraja stupio Samir Nasri i iz blizine zaključio priču pogotkom za briljantnih 4:0.

• Obrisan korisnik20.08.2013. u 11:51
    Fernandinho - znao sam da će se uklopit od prve sekunde, više nema Garciji i Barrya, Yaya konačno ima pravog partnera.
  • Obrisan korisnik20.08.2013. u 10:00
    Vince Kompany
  • matbaric20.08.2013. u 09:48
    Yaya Toure je strasan igrac i jako puno znaci City-u, + jos David Silva u sredini, strasno.
    matbaric
  • Obrisan korisnik20.08.2013. u 08:36
    Mogla bi ovo biti jedna od zanimljivijih borba za naslov prvaka u zadnjih nekoliko godina, ali i za LP