Ivan Pavić • subota, 17.08.2013.

Nakon što su Liverpool i Stoke otvorili novu sezonu Premiershipa ranije popodne, pet utakmica odigrano je u 16 sati. Aston Villa došla do iznenađujuće pobjede na gostovanju kod Arsenala, Fulham i Southampton minimalnim pobjedama također u gostima stigli su do tri boda, dok je West Ham jedini upisao domaću pobjedu. Bodove su podijelili Norwich i Everton.

Arsenal je na Emiratesu dočekao Aston Villu koja je prošle godine do zadnjih kola čekala potvrdu ostanka u ligi i na kraju završila na 15. mjestu. Nakon ove utakmice sigurno će se vući repovi zbog pojedinih odluka suca Taylora

Sve je počelo odlično za Arsenal nakon što su došli u vodstvo pogotkom Girouda na asistenciju Oxlade-Chamberlaina u 6. minuti. U 22. minuti izjednačio je Benteke iz jedanaesterca kojeg je skrivio vratar Arsenala Szczesny prekršajem nad Agbonlahorom. Prvi pokušaj Szczesny je obranio, ali lopta se odbila ravno na glavu Bentekeu koji ju sprema u mrežu Arsenala. Taj rezultat zadržao se do poluvremena, a onda je od 61. do 67. minute branič Arsenala Koscielny doveo svoju momčad u nezavidnu poziciju. U 61. minuti skrivio je jedanaesterac, nakon kojeg su domaćini žestoko prosvjedovali. To nije omelo Bentekea koji je ovaj put puno sigurnije izveo najstrožu kaznu i doveo Aston Villu u vodstvo.

U 67. minuti Koscielny zarađuje i drugi žuti, isključujući karton. Nakon toga Arsenal je krenuo s puno više rizika prema vratima Aston Ville, a pozitivan rezultat za goste čuvao je vratar Guzan s par sjajnih obrana. U 85. minuti nakon udarca iz kuta za Arsenal, obrana gostiju uspjela je raščistiti situaciju, a nakon toga je usljedio brzi kontranapad koji pogotkom za 1:3 završava Luna.

U susretu WBA i gostiju iz Southamptona do tri boda došli su gosti za koje je hrvatski reprezentativac Dejan Lovren nastupio od prve do zadnje minute. I u ovom susretu odluka je pala iz jedanaesterca, koji je dosuđen u 90. minuti. Strijelac pobjedničkog i jedinog pogotka na utakmici bio je novopečeni engleski reprezentativac Rickie Lambert. Istim rezultatom do pobjede je došao Fulham u gostima kod Sunderlanda. U prvom poluvremenu nijedna momčad nije uspjela doći do vodstva, a pobjednički pogodak postigao je u 52. minuti Kasami na asistenciju Duffa.

Susret Norwicha i Evertona za koje je Nikica Jelavić nastupio od prve minute završio je bez pobjednika. U prvom poluvremenu mreže su mirovale, dok su u drugom poluvremenu postignuta četiri pogotka, po dva sa svake strane. Poveo je Norwich pogotkom Whittakera u 51. minuti. Preokrenuo je Everton u 61. i 65. minuti pogocima Barkleya i Colemana. Ipak bod Norwichu donosi Ricky van Wolfswinkel pogotkom u 71. minuti. Mreže su do kraja susreta mirovale, a Jelavić je igru napustio u 81. minuti kada ga je zamjenio Kone.

Jedinu domaću pobjedu upisao je West Ham protiv novog prvoligaša Cardiffa, postigavši po jedan pogodak u svakom poluvremenu. U 13. minuti pogodak za 1:0 postiže Joe Cole, a konačnih 2:0 postavlja u 76. minuti Nolan.

• Obrisan korisnik17.08.2013. u 21:46
    lovren bez primljenog gola, a jelavić bez zabijenog. polovično dobar učinak naših.
  • Obrisan korisnik17.08.2013. u 20:36
    zasto je pobjeda ville iznenađenje?
  • Obrisan korisnik17.08.2013. u 20:09
    ne treba kriviti suca, ovo je krivica uprave i gospodina Wengera, ali brate mili pa ovaj nije normalan danas bio. kakav je to penal (onaj drugi)? na Wilshere-u penalčina kao kuća, ali to nije cigan svirao. i još petsto sitnica.
  • Obrisan korisnik17.08.2013. u 19:39
    Čini mi se da bi i Ilija Siovnjić odbio ovakav Arsenal!