Premiership, 1. kolo, 18.08.2013, 17:00 h
Chelsea
Chelsea 2:0 Hull City
Hull City

Sportnet • nedjelja, 18.08.2013.

U svojoj prvoj utakmici nakon povratka na kormilo Chelseaja novi menadžer Jose Mourinho upisao je pobjedu nad novim prvoligašem Hull Cityjem. Londonska momčad sve je riješila u furioznih početnih pola sata te očekivano i zasluženo slavila s 2:0.

Prvi put u pogonu "Hawk-Eye"

Sustav za nadzor gol-linije "Hawk-Eye" koji se od ove sezone koristi u Premier ligi s prolaznom je ocjenom položio prvi ispit. Nakon udarca Branislava Ivanovića krajem prvoga dijela loptu je na gol-liniji zaustavio vratar McGregor, a kako glavni sudac nije dobio signal da je lopta prešla liniju, dvojbe nije bilo. Dokaz je predočen u izravnom prijenosu, ali i na semaforu na stadionu.

Slavni menadžer Jose Mourinho vratio se na klupu Chelseaja po prvi put nakon 2007. godine i u prvom službenom nastupu upisao pobjedu. Londonski klub na plavom bojom okupanom Stamford Bridgeu slavio je s 2:0 nad povratnikom u prvoligaško društvo, Hull Cityjem.

Chelsea je iznimno živo i napadački otvorio utakmicu i zapravo sve riješio već nakon pola sata. Već u šestoj minuti priliku je imao Frank Lampard s bijele točke, no njegov udarac pročitao je gostujući vratar Allan McGregor.

Sedam minuta kasnije Chelsea je poveo. Kevin de Bruyne sjajno je podvalio loptu za Oscara, a ovaj je progurao ispod McGregora za 1:0. Ono što nije uspio s bijele točke, Lampard je pak ostvario u 25. minuti, iz slobodnog udarca neobranjivo je pogodio i udvostručio prednost Londončana.

Mogao je Chelsea i uvjerljivije slaviti, a Hull se probudio tek u drugom poluvremenu, no nisu uspjeli doći niti do počasnog pogotka.