Premiership, 1. kolo, 17.08.2013, 18:30 h
Swansea City
Swansea City 1:4 Manchester United
Manchester United

Sportnet • subota, 17.08.2013.

Nogometaši Manchester Uniteda otvorili su novu sezonu uvjerljivom pobjedom na gostovanju u Swanseaju. Dva pogotka Robina van Persieja i dva Dannyja Welbecka donijeli su aktualnim prvacima vrh ljestvice već nakon prvog kola, a u momčad Crvenih vragova vratio se i Wayne Rooney.

Lakše nego su to mnogi očekivali Manchester United krenuo je u obranu naslova prvaka Engleske. Ono što je trebalo biti neugodno i teško gostovanje Crvenih vragova već na otvorenju sezone pretvorilo se u dominantnu predstavu gostiju i prvu prvenstvenu pobjedu Davida Moyesa na klupi Uniteda.

Swansea je dobro otvorio utakmicu, stvorio i par prigoda, ali u samo dvije minute United je praktički riješio utakmicu u svoju korist. Prvo je sjajnim volejem u 34. minuti bljesnuo Robin van Persie, a odmah zatim Antonio Valencia asistirao za Dannyja Welbecka.

Niti u nastavku utakmice domaćin nije uspio značajnije pritisnuti United, a kada je Van Persie u 72. minuti bombom s 20 metara pogodio za 3:0, pitanje pobjednika bilo je riješeno. Welbeck se potom poigravao u opasnoj zoni i osam minuta prije kraja omogućio Wilfriedu Bonyju da probudi nadu domaćinu, no u posljednjoj se minuti iskupio za pogrešku i svojim drugim pogotkom postavio visokih i konačnih 4:1.

Posljednjih pola sata u igri je proveo i Wayne Rooney i asistirao Welbecku za četvrti pogodak Uniteda, a od strane navijača umjesto zvižducima primljen je uglavnom pljeskom i skandiranjem. Hoće li to biti dovoljno za ostanak na Old Traffordu, pokazat će sljedeća dva tjedna.

• matbaric20.08.2013. u 09:50
    @holut, novinari samo potpiruju, jel si mozda gledao kako je odigrao utakmicu ili su ti promakle dvije asistencije za 100% sanse. Ajde ne lupetaj. Skockat ce se on.
    matbaric
  • aristotel19.08.2013. u 15:17
    Kad je Robin Van Persie postigao treći pogodak, svi igrači su slavili sa strijelcem. Svi osim Rooneyja koji je prethodno ostao ležati nakon prekršaja, ali se nije potrudio pridružiti se slavlju.