Lokomotiva poražena u finalu od domaćina, Podravka uvjerljiva protiv Iuvente za treće mjesto

Jelena Bagarić • subota, 17.08.2013.

Mađarski Fehervar odlučio je i Lokomotivi vratiti za dva poraza koja je pretrpio u Zagrebu. Na svom turniru u finalu slavile su rezultatom 27:22 protiv sastava Nenada Šoštarića. U utakmici za treće mjesto Kokice su odličnom igrom deklasirale slovačku Iuventu rezultatom 38:26.

Lokosice nisu uspjele osvojiti turnir u Szekesfehervaru. Bolje od njih tek u ukupno trećoj utakmici u tjedan dana bile su domaće rukometašice. Od početka nije dobro krenulo za Lokosice. Prva tri pogotka na utakmici postigle su Mađarice dok na kontu Lokomotive nije bilo još niti jednog.

Kroz cijelo prvo poluvrijeme gledale su igračicama Fehervara u leđa i bile su prisiljene sustizati rezultat. Primakle su se nekoliko puta u prvih 30 minuta na samo pogodak zaostatka, no nisu uspijevala napraviti prekretnicu. U posljednjih pet minuta prvog dijela rukometašice Pal Oldrupa Jensena bile su koncentrirane te su postigle nekoliko uzastopnih pogodaka koje im omogućuju da na odmor odu s tri pogotka prednosti (14:11).

Niti nastavak susreta nije donio promjenu. Kratko su na samom početku Lokosice zabljesnule postigavši dva uzastopna pogotka za 14:13, no to je bilo to. Fruszina Azari, Szabina Mayer i Esenge Hajduch postigle su pogotke s kojima su se Lokosice ponovo našle u povećem rezultatskom deficitu.

Do kraja susreta nisu ga uspjele smanjiti, poglavito jer u posljednjih šest minuta nisu postigle niti jedan pogodak dok su Mađarice na svoj konto uknjižile tri za konačnih 27:22. Mađarice je predvodila Tamara Tilinger s devet pogodaka, a još pet upisala je Anita Herr. Kod Lokomotive ponovo je najviše pogodaka postigla Sonja Bašić, točnije šest, a četiri je postigla Sanja Rajović.

U utakmici za treće mjesto Podravka nije imala većih problema protiv prvakinja Slovačke. Nakon početnog ispitivanja snaga, Kokice se do sredine prvog dijela već uspijevaju odvojiti na tri pogotka prednosti koje su bez većih problema održavale. Četiri minute prije isteka 30. minute stigle su Slovakinje na samo dva pogotka zaostataka ali s tri uzastopna pogotka Kokice podižu prednost i odlaze na odmor s rezultatom 20:15.

Drugi dio donio je još bolju igru rukometašica Gorana Mrđena, ali i potpuni krah u slovačkoj ekipi. U drugih pola sata igre Kokice su lakoćom dolazile do pogodaka, a razlika je na semaforu iz minute u minute rasla sve dok nije došla do konačnih 12 pogodaka prednosti za koprivnički sastav.

Jelena Trifunović sa sedam pogodaka bila je prvo ime Podravke u ovom susretu. Dina Havić zabila je šest, a još pet dodala je Iva Pongrac. Kod Iuvente Maria Olšovska postigla je devet pogodaka, dok je pet upisala Tetjana Trehubova.

Nakon ovog turnira Lokosice će u utorak u Zagrebu ugostiti prvakinje Švedske, ekipu Sävehofa, dok Kokice za tjedan dana putuju ponovo u Mađarsku na Vac Ipress Cup. Osim domaćina snage će u Vacu odmjeriti s austrijskim Hypom i mađarskim Veszpremom.