Branimir Korać • nedjelja, 18.08.2013.

Šesto kolo ukrajinskog prvenstva donijelo je Šahtaru domaći dvoboj protiv Metalurga iz Zaporožja. Gosti nisu bili ravnopravan protivnik i Šahtar je očekivano slavio 2:0...

Još jedna glatka pobjeda za Šahtar u ukrajinskom prvenstvu. Protivnik je ovaj put bio Metalurg iz Zaporožja, momčad iz sredine ljestvice koja ove sezone teško zabija, ali i teško prima pogotke.

U Donecku nisu uspjeli zabiti, ali su zato primili dva pogotka i na putu bez neke velike nade upisali su očekivani poraz.

Mircea Lucescu je krenuo s Darijom Srnom po običaju od prve minute, a u startnoj postavi našao se i Eduardo da Silva.

Upravo Srna je načeo mrežu gostiju i to u 15. minuti. Dosuđen je slobodni udarac, a kapetan Šahtara i hrvatske reprezentacije u svom je stilu prebacio zid i prevario vratara Hrdličku koji nije imao nikakve šanse.

Do kraja prvog dijela promjena više nije bilo, Srna je dobru predstavu pojačao izborenim žutim kartonom, a na poluvremenu trener Šahtara iz igre je povukao Eduarda i stavio na teren Fernanda.

U drugom dijelu domaćin je pokušavao doći do drugo pogotka kojim bi riješio pitanje pobjednika, međutim sve do 88. minute gosti su se dobro branili.

U 88. minuti stiglo je konačno rješenje. Bila je to brazilska kombinacija u kojoj su sudjelovali Alex Teixeira, Douglas Costa i strijelac Luiz Adriano koji nije imao težak posao poslati loptu u mrežu.

Susret je završen očekivanim ishodom čime je Šahtar ostao na vrhu ljestvice.

• cameosis18.08.2013. u 22:55
    vjerojatno za to lucescu mora preuzeti momčad.inače, slažem se s komentatorom: "udar i - gol. majstor je majstor."