Ivan Pavić • nedjelja, 18.08.2013.

Posljednja dva susreta drugoga kola njemačke Bundeslige odigrali su Nürnberg, koji je ugostio berlinsku Herthu i Borussia Dortmund, koja se dugo mučila protiv Eintracht Braunschweiga na Signal Iduna Parku. Nürnberg je uspio spasiti bod u posljednjim minutama, a Borussia je najviše zaslugom igrača s klupe došla do pobjede nad novim prvoligašem.

Hertha je na gostovanju u Nürnbergu uspjela preokrenuti vodstvo domaćih od 1:0, ali na kraju utakmice obje strane odnijele su po bod.

Na odmor je Nürnberg otišao s prednošću nakon što je pogodak postigao Drmić u 40. minuti. Ginzcek se uspio izboriti za loptu i proigrati u šesnaesterac za Drmića koji je poslao loptu iza vratara Herthe Krafta.

Herthin preokret krenuo je u 61. minuti nakon što je Allagui pucao prema vratima Nürnberga, a loptu je na putu u vlastitu mrežu skrenuo Dabanli. Hertha u 78. dolazi i do vodstva nakon najstrože kazne koju je izborio Baumjohann nakon prekršaja Pinole. Siguran izvođač bio je Ronny koji je u igru ušao 12 minuta ranije. Konačnih 2:2 postavio je u 89. Kiyotake pogotkom iz slobodnog udarca s dvadeset metara.

U drugom susretu Borussia Dortmund dočekala je Eintracht Braunschweig i teže od očekivanog došla do minimalne pobjede, iako je većinu utakmice napadala i bila opasna po gol gostiju.

Od upućena 23 udarca u vrata Braunschweiga, 12 ih je išlo u okvir, od toga su dva završili u mreži. U prvom poluvremenu gosti su uspjeli sačuvati mrežu, a najviše su prijetili preko udaraca iz daljine, u kojima je prednjačio Sahin.

U drugom dijelu Braunschweig se nastavio braniti, a Borussia je trebala trebala čekati do 75. minute da bi postigla pogodak. Strijelac je bio Hofmann koji je ušao u igru samo sedam minuta ranije, ali najzaslužniji za pogodak bio je Hummels koji je došao do lopte na polovici terena, došao u dio terena koji pripada gostima, i nakon toga lijepo proigrao Hofmanna koji s desne strane pogađa mrežu gostiju.

U 86. minuti Hofmann je zaradio i najstrožu kaznu za Borussiju, a vodstvo domaćina udvostručio je Reus. Eintracht Braunschweig je do kraja utakmice uspio smanjiti prednost nakon pogotka u 89. minuti. Nakon udarca iz kuta Kratz je prvi došao do lopte i dirao ju glavom, a lopta se od Lewandowskog odbija u mrežu domaćina za konačnih 2:1.

• FMfanatic18.08.2013. u 21:03
    zadnji par, hendikep na Dortmund.... od delirija do depresije u 3 minute... skoro ko ono sa Turcima