Josip Piršljin • subota, 17.08.2013.

Mario Mandžukić nastavlja tresti mreže u Bundesligi. U drugom kolu njegov je Bayern igrao protiv Eintrachta u Frankfurtu, a jedini gol na utakmici postigao je upravo hrvatski napadač. Ivan Perišić se upisao u asistente u visokoj pobjedi nad Schalkeom, dok Milan Badelj neće po dobrome pamtiti dvoboj s Hoffenheimom. Do sva tri boda još su uspjeli doći Mainz, Werder i Bayer Leverkusen.

Nogometaši koje vodi Josep Guardiola pobijedili su i u drugoj utakmici Bundeslige ove sezone. Prvaci Europe su gostovali u Frankfurtu kod Eintrachta i minimalno slavili pogotkom Marija Mandžukića. Hrvatskom napadaču to je drugi gol u dva susreta, u prošlom je kolu bio strijelac protiv Borussije (M). Srđan Lakić je za domaće igrao od 79. minute i imao jednu dobru priliku pred kraj za izjednačenje, ali nije bio dovoljno precizan.

Bayern je u 13. minuti uspio doći do početnog vodstva. Müller je s desne strane ubacio u sredinu domaćeg šesnaesterca gdje se našao Mandžukić. Hrvatski je reprezentativac u padu uspio zahvatiti loptu i poslati je neobranjivo u mrežu Trappa za 1:0.

Bavarci su i nakon tog gola nastavili dominirati i mogli su do kraja prvog poluvremena postići još koji pogodak, no nisu u tome uspjeli. Domaći su se nogometaši orijentirali na protunapade i u nekoliko su navrata ozbiljnije zaprijetili Neueru na gostujućim vratima. Bayern je uspio zadržati minimalnu prednost iz rane faze utakmice i osvojio je maksimalnih šest bodova iz prve dvije utakmice sezone.

Jedan od zanimljivijih susreta drugog kola bio je i ogled Wolfsburga i Schalkea. Nakon prvog poluvremena momčadi su bile u egalu i činilo se kako će do kraja biti neizvjesno, no potom su Vukovi postigli četiri pogotka i mirno priveli utakmicu kraju.

U redovima Wolfsburga od prve su minute krenuli hrvatski reprezentativci Ivica Olić i Ivan Perišić, a u početnoj je postavi bio i Luiz Gustavo, najnovije pojačanje iz Bayerna. Perišić je bio asistent kod prvog gola svoje momčadi, a strijelac je bio Knoche u 54. minuti. Nedugo potom Vierinha je povisio na 2:0, a u 68. minuti 3:0 postavlja Naldo. U sudačkoj nadoknadi "točku na i" stavlja Kutschke.

HSV je pred svojim navijačima na Imtech Areni doživio pravu katastrofu protiv Hoffenheima. Sastav iz Hamburga poražen je s čak 5:1, a na poluvremenu je rezultat bio izjednačen. Milan Badelj je počeo utakmicu kao defenzivni vezni u paru s Arslanom, no zamijenjen je u 63. minuti.

Firmino je doveo Hoffenheim u vodstvo već u petoj minuti, a HSV je preko Van der Vaarta iz jedanaesterca poravnao pred kraj prvog dijela. Ipak, od 50. minute počinje "noćna mora" za navijače hamburškog kluba jer su gosti zabili još četiri gola. Najprije je Volland bio strijelac, potom Modeste dva puta i završio je onaj koji je i počeo - Firmino.

Sljedeći protivnik Rijeke u borbi za Europsku ligu, Stuttgart, nije bio previše uspješan pred svojom publikom. Izgubio je od Bayer Leverkusena 1:0, a jedini strijelac na utakmici bio je Schwaab koji je poslao loptu u vlastitu mrežu. Igrači Brune Labbadije tako su ostali na nula bodova u prva dva kola njemačkog prvenstva.

Werder je bez Matea Pavlovića u sastavu pobijedio na Weserstadionu Augsburg 1:0, a gol je djelo Ekicija. Zeleni su ostali stopostotni, kao i Mainz koji je u Freiburgu svladao istoimenu momčad 2:1. Zimling i Nicolai Müller su zabijali za goste, a utješni gol domaćima donio je Freis.