Branimir Korać • nedjelja, 18.08.2013.

U nedjelju su odigrana dva susreta trećeg kola Talijanskog kupa, a u oba su nastupili i hrvatski nogometaši. Inter je s 4:0 eliminirao Cittadellu dok je Atalanta s 3:0 bila bolja od Barija...

Talijani su ovog vikenda odrađivali susrete trećeg kola Kupa, a u nedjelju su na rasporedu bile dvije utakmice. Nakon dugo vremena u ovako ranoj fazi se našao i Inter, međutim nije imao problema protiv Cittadelle.

Milanska momčad slavila je s glatkih 4:0 uz vrlo dobar nastup Rodriga Palacija koji je postigao dva pogotka.

Inter je u vodstvo stigao već u 18. minuti kada je Jonathan zabio za 1:0, a već nakon sat vremena igre sve je bilo riješeno jer je na semaforu stajalo 4:0. Osim dva gola Palacija, jedan je postigao i Ranocchia, više nego dovoljno za dobar start sezone.

Za nas važniji podatak od pobjede Intera je svakako činjenica da se Mateo Kovačić vratio nakon duge stanke i odradio posljednjih pola sata susreta.

U drugom današnjem susretu igrali su Atalanta i Bari, a tu je glavnu riječ vodio "hrvatski reprezentativac u kazni" Marko Livaja.

Livaja je odlično otvorio utakmicu i već u prvih pola sata igre zabio je dva pogotka i otvorio vrata prolaza momčadi iz Bergama. 15 minuta prije kraja susreta, De Luca je stavio pečat na pobjedu domaćina.