MAXtv Prva liga, 6. kolo, 18.08.2013, 21:00 h, Osijek, Stadion Gradski vrt, gledatelja: 2.000
Suci: Domagoj Vučkov (Rijeka), Hrvoje Menđušić (Vinkovci), Krunoslav Ambrinac (Zagreb)

Mario Katušić • nedjelja, 18.08.2013.

U jednoj izuzetno slaboj utakmici, u kojoj niti jedna momčad nije pružila kvalitetnu partiju, Osječani su po treći puta ove sezone prokockali početno vodstvo, ovoga puta "zahvaljujući" dvjema katastrofalnim reakcijama njihovog vratara Zvonimira Mikulića.

U jednoj lijepoj nogometnoj atmosferi u Gradskom Vrtu Osijek i Istra odigrali su jednu utakmicu bez pravih osmišljenih akcija i kvalitetnih poteza, gdje su na kraju sretniji i spretniji bili nogometaši pod vodstvom trenera Igora Pamića. Odigrali su čvrsto i odlučno te na kraju odlaze kući sa tri boda na svome kontu, koja ih vode čvrsto prema sredini ljestvice.

No, početak nije sugerirao takav rasplet. Osječani su dobro otvorili utakmicu, želje i trke nije nedostajalo i to im se isplatilo već u 10. minuti kada 17-godišnji Karlo Lulić bježi s jednom loptom prema golu Istre, lomi svog čuvara, te lijevom nogom šalje loptu u mrežu pokraj nemoćnog Antonija Ježine.

Ipak, vodstvo Osječana potrajalo je samo šest minuta. U jednoj gotovo bezopasnoj situaciji, loptu je na desnoj strani primio Petar Franjić, nekoliko sekundi vagao Bornu Barišića, da bi nakon toga otpucao sa 18m veoma slabo i naočigled bezopasno prema golu Osijeka. No, lopta je završila u golu, pokraj katastrofalno postavljenog Zvonimira Mikulića koji je osim lošeg postavljanja još lošije reagirao na udarac i Istra je izjednačila.

Nakon pogotka Istre, igra se prebacila na sredinu terena te smo vidjeli još nekoliko prijetnji udarcima iz daljine Karla Lulića, Josipa Mišića te na kraju Istrinog Tomislav Havojića. Na poluvrijeme se otišlo sa rezultatom 1:1, no gledatelji nikako nisu mogli biti zadovoljni kvalitetom prikazane igre.

Drugo poluvrijeme su obje momčadi započele sa po jednom izmjenom u sastavu, no to nije previše utjecalo na igru. Ponovno se pokušavalo udarcima iz daljine, Slavko Blagojević za Istru, te Frane Vitaić za Osijek, sve do 57. minute, kada Brazilac Alves De Oliveira Jo bježi obrani Osijeka te puca iskosa, a Mikulić jedan veoma slabi udarac odbija u korner. I iz tog kornera Puljani su poveli. Jednu loptu upućenu na drugu vratnicu Mikulić hvata, no ona mu ispada iz naručja, a nakon toga u gužvi se najbolje snalazi Jo i dovodi Istru u vodstvo. Još jedan kiks inače sigurnog i sjajnog vratara bijelo-plavih.

Osijek je nakon toga krenuo na sve ili ništa, dok je Igor Pamić postavio "bunker" formaciju. I Osječanima se to umalo isplatilo u 76. minuti kada jedna lopta u prostor vara obranu Istre i vratara Ježinu te dolazi do Nikole Mandića koji iskosa promašuje prazan gol. Osječani nakon toga nisu stvorili pravu priliku, unatoč stalnom pritisku, a Istra je utakmicu zaključila u 87. minuti, kada konfuznu reakciju osječke obrane, koja nije bila u stanju očistiti loptu koristi Chung Woon i preciznim oštrim udarcem pogađa mrežu domaćih.

Osijek je tako izgubio već treću utakmicu u kojoj su postigli prvi pogodak, a igrom slučaja dogodila se i situacija da su Osječani izgubili sve četiri utakmice u kojima je gol postigao sjajni mladi dragulj slavonskog prvoligaša Karlo Lulić. Osijek se tako sada nalazi u teškoj situacija prije susreta protiv oba splitska kluba, dok je Istra sada puno mirnija na 5. mjestu sa 8 osvojenih bodova.

• sportoz19.08.2013. u 14:10
    A lijepo sam nakon utakmice u Zadru napisao da nam na golu stoji nevjerojatan jadnik, koji kao da je kupljen u postupku javne nabave...
    sportoz
  • Ljuke19.08.2013. u 10:25
    a jbt, kako mi je cudno i zao gledati Osijek na dnu. Kad se sjetim vremena kad je gurao u kupu UEFA s Bjelicom, ovo je tuga i jad...ako se ovako nastavi ne gine im druga liga stvarno...