Branimir Korać • ponedjeljak, 26.08.2013.

Odrađeni su susreti drugog kola Druge HNL u kojima nije bilo nekih velikih iznenađenja. Možda je iznenađenje visoka pobjeda Gorice protiv Solina i to je manje-više to, ostali rezultati spadaju u domenu "normalnih". Derbi kola igran je u Dugopolju gdje je slavio Zagreb i to je bila jedina pobjeda gostiju u ovom kolu...

Derbi drugog kola Druge HNL igran je u Dugopolju gdje je istoimeni domaćin ugostio Zagreb. Bio je to dvoboj dvije momčadi visokih ambicija i koje su upisale istovjetne pobjede u prvom kolu od glatkih 3:0 protiv Cibalije, odnosno Rudeša.

Derbi je na kraju pripao Zagrebu koji je slavio s minimalnih 1:0 zahvaljujući golu kapetana Josipa Jurendića već u osmoj minuti susreta. Jurendić je odlično reagirao na ubačenu loptu i glavom je poslao u mrežu Adriana Bečića.

Do kraja susreta ambiciozni domaćin je pokušao doći do poravnanja, međutim gosti su se uspješno obranili i odnijeli sa sobom velika tri boda.

Do prvih ovosezonskih bodova stigao je Rudeš koji je ugostio momčad Segeste i slavio 3:1. U borbenom dvoboju domaćin je tri puta uspješno pobjegao Segestinoj obrani i na kraju odnio zaslužene bodove.

Već u desetoj minuti Sangare je doveo Rudeš u vodstvo nakon što je došao sam ispred gostujućeg vratara Mrmića nakon čega Segesta pokušava bezuspješno doći do poravnanja.

Sve do 75. minute nije bilo novih pogodaka, za to vrijeme su Siščani propustili nekoliko solidnih prilika, a najveću Hrnčević krajem prvog dijela. Onda u 75. minuti Filip Ščrbec dovodi domaćina u vodstvo 2:0 da bi nadu Segesti četiri minute kasnije vratio Borković udarcem glavom nakon kornera. Nakon toga Segesta se potpuno otvorila i kažnjena je u posljednjim trenucima susreta golom Josipa Kreze nakon brzog napada domaćina.

Bez pogodaka odigrali su Zeline i Sesvete i to na vrlo teškom terenu na kojem je bilo teško kreirati neku veću priliku. Međutim i toga je bilo, nešto više na strani Zeline, ali pogoci su izostali. Najbliži pogotku bio je Grgec koji je uspio zatresti gredu.

Gorica je neočekivano lako svladana na svom stadionu momčad Solina s vrlo visokih 4:0. Solinjani su odigrali slabu utakmicu i dobili razloga za zabrinutost.

Prvi pogodak pao je u 35. minuti susreta kada Luka Hadžić izravno iz kornera pogađa uz dosta slabu intervenciju vratara gostiju Zlatka Runje. U 59. minuti 2:0 za domaćina. Perišić je dugo vukao loptu i zatim ušao u 16 metara gdje Karlo Težak puno manje komplicira i šalje loptu u mrežu..

Deset minuta kasnije već je 3:0. Težak ovaj put prelazi u ulogu asistenta proigravši zaboravljenog Jančetića koji nije imao težak posao. Konačnih 4:0 postavio je Josip Majić u sudačkoj nadoknadi.

Drugi ovosezonski remi upisali su nogometaši Pomorca, ovaj put ne neugodnom gostovanju kod Intera u Zaprešiću. Pogodaka nije bilo, nije bilo niti previše velikih prilika i na kraju je podjela bodova bila realna.

Domaćin je susret završio s desetoricom na travnjaku nakon što je u 77. minuti isključen Čeliković, no bez obzira na to Pomorac nije uspio doći do pogotka, pa čak niti izgledne prilike u završnici slaviti.

Cibalia je uspjela isprati gorak okus visokog poraza u Dugopolju pobjedom protiv Lučkog, međutim igra nije bila na zadovoljavajućoj razini. Lučko je više od polovice utakmice bilo bolji protivnik i na kraju može žaliti što nije stiglo niti do boda.

Vinkovčanima je pobjedu donio Hrvoje Tokić pogotkom glavom nakon kornera. Nakon postignutog gola u završnici prvog dijela, Vinkovčani su se manje-više okrenuli čuvanju rezultata i nisu imali nekih velikih ambicija prema naprijed.