Barcelona stopostotna, HSV remizirao s katarskim El-Jaishom

Ivana Strahija • ponedjeljak, 26.08.2013.

U Kataru se igra Super Globe, na kojem sudjeluju Barcelona i HSV. I dok su Španjolci već podijelili dvije rukometne lekcije, Nijemci su u prvom kolu, nakon napornih kvalifikacija za Ligu prvaka, upisali remi protiv katarske momčadi...

Prvu utakmicu Super Globea HSV je kiksao, vjerojatno od iscrpljujućih utakmica u kvalifikacijama za Ligu prvaka. Protiv domaćeg El-Jaisha bilo je 29:29 na otvaranju natjecanja, a odličan je pred mrežom bio bivši igrač HSV-a Dan Beutler, sada u katarskom dresu, koji je upisao 15 obrana.

El-Jaish je imao i +4 (10:6), no na kraju je završilo s remijem, s time da je Domagoj Duvnjak upisao tri gola u 25 minuta na parketu, Davor Dominiković je zaradio dva isključenja u 18 minuta, a Blaženko Lacković zbog ranije ozljede nije nastupao.

U drugoj su utakmici turnira aktualni europski prvaci zaigrali protiv australskog Sydney Universityja i bili uvjerljivi s 35:15. Na kraju prvog poluvremena bilo je 20:4, a punih 17 minuta Australci nisu postigli ni gol. Duvnjaka je u toj utakmici trener Martin Schwalb odmarao, a Dominiković je isključen jednom i jednom je asistirao za pogodak.

U utorak HSV igra utakmicu protiv Al-Sadda, s kojim je trenutno poravnat po broju bodova te će utakmica odlučiti tko je prvak skupine. Strateg HSV-a je rekao: "Primili smo previše golova, jasno se vidjelo da naši novi igrači još nisu uigrani. Naravno, sretni smo zbog pobjede, no u utorak ćemo morati igrati bolje protiv Al-Sadda."

Barcelona pak je bila uvjerljiva od samog početka. Na otvorenju prvenstva katarski Al Rayyan pobijedila je s 38:25, a po šest golova dali su novopridošli Nikola Karabatić i Kiril Lazarov. Za protivnika je vrata čuvao Vladimir Božić i upisao 13 obrana, dok je Marko Bagarić imao dva pokušaja no nije se upisao u strijelce. Momčad inače vodi Ilija Puljević.

Drugi susret na prvenstvu je Barca igrala protiv brazilskog kluba Taubate i opet pobijedila. Tako je sada na tablici skupine B na čelu, no po bodovima poravnata s protivnikom u utorak, tuniskim Sahelom: "Nismo bili najbolji u obrani u prvom dijelu, no u drugom smo zaigrali 5-1 i bili odlični. To nam je put za utorak i utakmicu protiv Sahela", rekao je po susretu Barcin Viran Morros.

Super Globe
Skupina A
Sydney University HC (AUS) – HSV Hamburg (GER) 35:15 (20:4)
HSV Hamburg (GER) – El-Jaish (QAT) 29:29 (13:13)
El-Jaish (QAT) – Al-Sadd (QAT) 22:22 (10:12)
Al-Sadd (QAT) –Sydney University HC (AUS) 33:20 (18:10)
Skupina B
FC Barcelona (ESP) – Al Rayyan (QAT) 38:25 (21:14)
Taubate (BRA) – FC Barcelona (ESP) 18:32 (10:15)
Al-Rayyan (QAT) – Etoile Sportive du Sahel (TUN) 30:23 (15:18)
Etoile Sportive du Sahel (TUN) Taubate (Brazil) 29:24 (14:11)

• ALGHAZANTH27.08.2013. u 14:43
    Kak' su Australci ''jaki'' da mogu ovako razbiti prvaka Europe, skoro sam pao sa stolice kada sam to vidio.
    ALGHAZANTH
  • chepo27.08.2013. u 11:37
    Pogrešno ste napisali: Sydney University HC (AUS) – HSV Hamburg (GER) 35:15 (20:4)