Balićev Wetzlar teško stradao u Mannheimu, uvjerljive pobjede Kiela i Füchsea

Igor Šestak • ponedjeljak, 02.09.2013.

Tijekom vikenda odigrano je sedam utakmica drugog kola rukometne Bundeslige. Izrazito uvjerljive pobjede upisali su Kiel, Füchse i Rhein-Neckar Löwen koji je nadigrao Balićev Wetzlar. Odlično je sezonu otvorio Lübbecke Drage Vukovića i Nikole Blažička, Magdeburg i Lemgo su upisali svoje druge ovosezonske pobjede, a bez pobjednika je završio okršaj Hannovera i Mindena.

Wetzlar, novi klub Ivana Balića, teško je poražen na gostovanju kod Rhein-Neckar Löwena u sklopu drugog kola Bundeslige. Balićeva se momčad u Mannheimu dobro držala do 25. minute. Rezultat je bio 10:10, a onda su domaćini do poluvremena napravili seriju 5:1 i otišli na odmor sa značajnim vodstvom. Gosti su i u drugom poluvremenu dobro odigrali prvih dvadesetak minuta. Držali su se na zaostatku od četiri pogotka, a u 46. minuti svoj je jedini pogodak na utakmici postigao Balić i doveo Wetzlar na minus tri (21:18). Međutim, u završnih desetak minuta na parketu je postojala samo jedna momčad. Igrači Rhein-Neckar Löwena napunili su mrežu Wetzlara i na kraju slavili rezultatom 34:23.

Prvi strijelac Lavova bio je Patrick Groetzki sa sedam pogodaka, a po pet su postigli Sergej Gorbok i Bjarte Myrhol. Najraspoloženiji igrači Wetzlara bili su Jens Tiedke i Steffen Fäth s pet postignutih pogodaka. Osim jednog pogotka, Balić se istaknuo i jednim isključenjem na dvije minute.

Vrlo uvjerljive pobjede ostvarili su u drugom kolu Kiel i Füchse protiv novih prvoligaša. Aktualni prvaci gostovali su kod Emsdettena i svladali ga s čak 40:25, a najzaslužniji za tako uvjerljivu pobjedu bili su Marko Vujin s devet, Filip Jicha sa sedam te Patrick Wiencek i Niclas Ekberg sa šest pogodaka.

Lisice su na svom terenu ugostile Eisenach i svladale ga s 34:20. Odličnoj obrambenoj prezentaciji domaće momčadi pridonio je i hrvatski rukometaš Denis Špoljarić, a u napadačkom su se dijelu najviše istaknuli Fredrik Petersen i Mattias Zachrisson sa šest postignutih pogodaka. U redovima Eisenacha nastupio je Branimir Koloper, no nije se upisao u strijelce.

U svojoj prvoj ovosezonskoj utakmici odlični su bili igrači Lübbeckea. Na svom su terenu s 32:22 bili bolji od Melsungena, a svoje su prste u ovoj pobjedi imali i hrvatski rukometaši Drago Vuković i Nikola Blažičko. Vuković se dvaput upisao u strijelce, a Blažičko je skupio vrlo dobrih 13 obrana. Najefikasniji igrači Lübbeckea bili su Dennis Wilke s osam i Jens Schöngarth sa sedam pogodaka. Melsungen se predstavio u vrlo lošem svjetlu i već na poluvremenu gubio 17:8, a u gostujućim su se redovima istaknuli Malte Schröder i Michael Allendorf s pet postignutih pogodaka.

Prilično siguran bio je i Magdeburg te s 38:31 nadigrao Balingen i upisao svoju drugu ovosezonsku pobjedu. Domaćini su na poluvremenu imali tri pogotka prednosti, a ključni korak prema pobjedi napravili su u periodu od 43. do 49. minute kada su prednost 27:23 pretvorili u 32:25. Sjajne partije pružili su Robert Weber i Fabian van Olphen te se čak osam puta upisali u strijelce, dok je kod poraženih briljirao Martin Strobel s devet golova.

U vrlo neizvjesnoj utakmici Lemgo je s 28:27 stigao do bodova protiv Gummersbacha, a bez pobjednika je završio susret Hannovera i Mindena. Konačni rezultat bio je 27:27, a vrijedi spomenuti da nijedna momčad nije uspjela postići pogodak u posljednje dvije i pol minute. Posljednju utakmicu drugog kola odigrat će u srijedu Bergischer i aktualni prvak Europe HSV iz Hamburga.

13Gummersbach 34902:969-6726
14Minden 34905:976-7124
15Bergischer 34934:1010-7622
16HBW Balingen-Weilstetten 34905:980-7519
17ThSV Eisenach 34841:1028-18713
18TV Emsdetten 34869:1072-20310

• ALGHAZANTH05.09.2013. u 13:00
    Koju rupetinu od kluba je Balić izabrao ali vjerujem da je financijski dobro prošao.
    ALGHAZANTH
  • matcky9603.09.2013. u 23:12
    Posao Ivana Balića nikad nije bio zabijanje golova. Čovjek ima 34 godine. Igra iz gušta...
    matcky96
  • Obrisan korisnik02.09.2013. u 19:53
    meni kao površnom poznavatelju prilika čudno što je najbolji svjetski igrač završio u prosječnom njemačkom prvoligašu, a još čudnije mi je da zabija jedan gol po utakmici