Varaždin 1930 32:24 Zamet
Zamet

Varaždinci uvjerljivim slavljem nad Zametom zakoračili u Premijer ligu

Iz Arene Varaždin:Zvonka Keliš • subota, 07.09.2013.

Momčad GRK Varaždina vrlo je dobro započela sa svojim nastupom u Premijer ligi te je pred znatiželjnom publikom u dvorani uz Dravu uvjerljivo svladala svog prvog suparnika, ekipu Zameta. Trebalo je Varaždincima dobrih dvadesetak minuta da se zagriju i pokažu što znaju, no potom problema više nije bilo, a prednost je samo rasla do konačnih osam razlike.

Subota predvečer u Varaždinu je označila povratak rukometa u onom punom sjaju u ovaj grad kojemu je taj sport uistinu nedostajao. Naime, s natjecanjem u Premijer ligi započeo je novostvoreni GRK Varaždin koji s uistinu zanimljivom i jakom ekipom s pravom cilj na gornji dom tablice i Ligu za prvaka. Na samom otvaranju Varaždinci su stoga na svome parketu dočekali momčad Zameta koja se dobro držala uvodnih 25 minuta nakon čega kreće dominacija domaćina sve do konačnog slavlja s osam pogodaka razlike (32:24).

Cilj jest Liga za prvaka i približavanje CO Zagrebu

Netom nakon dvoboja mlada snaga Varaždina Ante Tokić za Sportnet je kratko kazao: "Bili smo u grču, novi smo klub pa smo možda u prvih deset minuta htjeli napraviti deset, petnaest razlike, ali trebalo se malo smiriti stoga kada smo pojačali obranu i zabili koji lagani gol iz kontre sve je sjelo na svoje mjesto."

Tokićev iskusniji kolega Alen Melnjak također je za Sportnet ponudio svoje viđenje susreta: "Očekivali smo da ćemo na početku Prvenstva krenuti malo lagodnije u utakmicu, u prvom smo poluvremenu igrali dobro u obrani, bacili smo možda dvije, tri lopte previše protivniku u ruke, dok je napad bio solidan, no znali smo da smo jači i bolji od riječkog Zameta", kazao je Melnjak te otkrio prave ciljeve GRK Varaždina za sezonu u koju su zakoračili sigurnim slavljem nad Zametom: "Cilj je Liga za prvaka, dakle, plasman među četiri najbolje ekipe. Ambicije su takve, no idemo utakmicu po utakmicu, probati osigurati što bolji plasman te se probati što više približiti rukometnom klubu Zagreb."

Trener Alan Belko na teren je Arene Varaždin poslao vratara Alena Grda ispred kojeg su se na krilnim pozicijama našli najbolje desno krilo nedavno završenog Svjetskog juniorskog prvenstva Ante Tokić te Martin Marčec na drugoj strani, dok su uz njih na teren zakoračili i srebrni Zoran Jeftić, kao i Alen Melnjak, Ivan Horvat te Dario Herman.

Susret u Varaždinu otvoren je dobrim obranama gostujućeg vratara Dina Slavića da bi prvi pogodak nakon tri minute igre bio djelo Horvata kojemu se vrlo brzo u realizaciji pridružuje Marčec i domaćin postavlja uvodnih 2:0. Uz obranu 5-1 trebalo je domaćoj momčadi dobrih dvadesetak minuta da se u potpunosti uigra stoga gosti za to vrijeme stižu na 2:2, a nakon novog odvajanja Varaždinaca na sigurnijih 6:4 igrači Zameta hvataju priključak i na 7:8.

Završnica prvoga dijela poslužila je, međutim, momcima Alana Belka da se pokažu u dobrom svijetlu stoga se raspoloženi bivaju Tokić, Horvat, Marčec i Herman za odvajanje na 13:8, uigrao se tada Tokić i na liniji sedam metara te četiri minute prije odlaska na odmor loptu šalje u mrežu iza vratara Slavića za +5 svoje ekipe da bi se u svlačionice otišlo s odličnih šest pogodaka prednosti za GRK Varaždin (17:11).

Iako nastavaka susreta otvara gostujući vratar Slavić novom obranom sedmerca, sjajan je i poletan tada Dominik Mišković koji se praktički sam nosi sa Zametom i predvodi svoju momčad do 20:13. U narednim minutama domaća prednost samo raste, a u listu strijelaca upisuju se gotovo svi igrači Varaždina. Sredinom poluvremena Zamet zaostaje devet pogodaka (16:25), potom to uspijeva smanjiti na minus sedam (18:25), no do kraja ogleda Varaždinci čuvaju stečenu prednost te mirno privode susret kraju za konačnih 32:24 i prvu pobjedu u Premijer ligi.

Najefikasniji u redovima pobjednika bio je Dominik Mišković s osam postignutih pogodaka, dok su po njih pet dodali Dario Herman i Martin Marčec. Vratari Grd i Tomislav Balent zajedno su sakupili 14 obrana, dok je na drugoj strani Slavić obranio 12 lopti. Najbolji kod Zameta bio je Josip Jurić-Grgić s pet golova, dok su po tri zabili Luka Mrakovčić, Milan Uzelac i Raul Valković.