MAXtv Prva liga, 9. kolo, 13.09.2013, 18:00 h, Zagreb, Stadion u Sigetu, gledatelja: 800
Suci: Domagoj Vučkov (Rijeka), Kezele (Rijeka), Loparac (Sladojevci)
Hrvatski dragovoljac
Filip Jazvić 63'
1:0(0:0) Osijek
Osijek

Dragovoljac nadigrao i svladao Osijek te stigao do prve ovosezonske pobjede

Mario Katušić • petak, 13.09.2013.

U prvoj utakmici 9. kola HNL-a, odigranoj u Sigetu u veoma teškim uvjetima, Hrvatski dragovoljac je u potpunosti nadigrao te zasluženo pobijedio indisponiranu momčad Osijeka. Strijelac jedinog pogotka bio je Filip Jazvić u 65. minuti, no domaća momčad je do kraja susreta mogla doći i do uvjerljivije pobjede.

Ilija Sivonjić
46'
22
Sven Jajčinović
77'
10
Mario Rašić
89'
Davor Mladina
7
(do 59')
10
(do 15')
Davor Rupnik

Na veoma teškom terenu Hrvatski dragovoljac i Osijek odigrali su jednu tešku utakmicu gdje je, nakon izjednačenog prvog poluvremena, Hrvatski dragovoljac u drugom potpuno preuzeo inicijativu te zasluženo pobijedio. U tom relativnom teškom prvom poluvremenu, kako za igru, tako i za neutralne gledatelje prvi je zaprijetio Dragovoljac, kada je u 10. minuti Dario Tomić zaprijetio udarcem iz daljine no daleko od gola. Osijek je svoju jedini pravu priliku na susretu imao u 15. minuti kada je Josip Barišić izašao pred Ivana Čovića, no odlični vratar domaćih je obranio.

Nakon toga smo gledali borbu za prevlast na sredini terena bez puno prilika, no vrijedi spomenuti pokušaj Filipa Jazvića koji je Zvonimir Mikulić obranio, kao i pokušaj iz daljine Josipa Mišića, no on je otišao preko gola. Do kraja poluvremena još je pokušao Davor Špehar udarcem sa 30 metara, no Mikulić je uz male poteškoće taj udarac spriječio.

Dodatni problemi za Osijek bile su ozljede, jer se već u 16. minuti ozlijedio Karlo Lulić, a na poluvremenu je zbog potresa mozga u bolnicu odvežen Zvonimir Mikulić. Da stvari budu gore, nakon deset minuta drugog poluvremena ozlijedio se i Valentin Babić te je momčad Osijeka ostala bez prava na zamjenu i neke taktičke promjene. Stvari su postale još gore nakon 65. minute u kojoj je Hrvatski dragovoljac došao do vodstva. Nakon jednog napada Osijeka, Borna Barišić se nije stigao vratiti na svoju poziciju. To je iskoristio Dino Kluk koji je prošao po boku te centrirao. Njegovu centriranu loptu nije dobro očistio Matija Mišić, ona je došla do Filipa Jazvića koji postiže svoj drugi pogodak ove sezone.

Nakon toga Osijek je pokušao napasti, no bez prava na zamjenu i sa previše indisponiranih pojedinaca nisu mogli previše, a to je dobro koristila domaća momčad, koji je povukla nekoliko dobrih kontri. Jedinu pravu priliku Osijek je odigrao u 80. minuti kada je Matija Mišić pucao sa 16m preko gola. Nakon toga Dragovoljac je imao dvije sjajne prilike za pogodak, a najbolje je bila 87. minuti kada prvo Sven Jajčinović pogađa stativa, a nakon toga i Ilija Sivonjić prečku Osijekovog gola. Do kraja utakmice Osijek je pokušavao dugim loptama, no bezuspješno i Dragovoljac je došao do velike, i to njihove prve ovosezonske pobjede.