Regionalna liga (M), 2. kolo, 14.09.2013, 18:00 h
RK Zagreb 44:20 Borac Banja Luka
Borac Banja Luka

CO Zagreb s Borcem odradio lakši trening pred prvi ovosezonski europski dvoboj

Iz Sutinskih vrela:Zvonka Keliš • subota, 14.09.2013.

Rukometaši CO Zagreba nadasve uvjerljivom pobjedom nad Borcem ove su subote uspješno nastavili svoj put k obrani naslova regionalnoga prvaka. Bila je to ujedno prilika za ispravak dosadašnjih pogrešaka, kao i priprema za prvi susret na europskom tlu koji Zagrebaše očekuje za svega tjedan dana, a uoči kojeg su se hrvatski prvaci predvođeni vratarem Ivićem pokazali u dobrom svjetlu.

CO Zagreba - Borac M:tel 44:20 (22:7)

SEHA South stream liga, 2. kolo
ZAGREB - Sutinska vrela, Gledatelja: 250
Suci: Burunovsky/Čanda (Slovačka)

CO Zagreb: Ivić (21 obrana), Stevanović; Marić 3, Mihić 4, Stepančić, Matulić 2, Matić 1, Šprem 5, Čorić 3, Šebetić 6, Horvat 6, Šandrk 2, J. Valčić 4, T. Valčić, Mandalinić 2, Kaleb 6
Trener: Boris Dvoršek

Borac M:tel: Haseljić (5 obrana), Mišković (3 obrane), Dakić; Janković 5, Hercegovac 1, Tešić 2, Đurić, Crnogaća 1, Krstajić, Nježić 2, Vučić 2, Bezbradica, Trivundža 4, Šešić, Ćeranić 3
Trener: Bojan Crnomarković Sedmerci: CO Zagreb: 2/3; Borac M:tel: 1/2
Isključenja: CO Zagreb: 10 min.; Borac M:tel: 4 min.

Subota predvečer ovoga je vikenda označila kako je vrijeme za još jedan dvoboj rukometaša CO Zagreba u regionalnom rukometnome natjecanju. Nakon što su u obranu naslova krenuli u utorak sigurnim i uvjerljivim slavljem nad našičkim Nexeom pred Zagrebašima je bio ogled s banjalučkim Borcem koji ionako slovi za najslabiju ekipu ovoga natjecanja. Upravo stoga prilika je to bila da hrvatski prvak popravi svoje pogreške u obrani te se dodatno uigra za prvi dvoboj Lige prvaka koji slijedi za točno tjedan dana kada u Arenu stiže slovensko Celje.

Ponovno je na parket dvorane Sutinska vrela trener Boris Dvoršek poslao svoju najjaču ekipu kako bi se uigrala te pokazala Borcu što sve zna. Među vratnicama je, međutim, ovoga puta od prve minute startao mladi Filip Ivić, dok su se ispred njega na terenu našli kapetan Zlatko Horvat te Lovro Šprem, kao i Marino Marić, Luka Stepančić, Josip Valčić i Stipe Mandalinić.

A najbolji su...

Najefikasniji u redovima pobjednika bili su Luka Šebetić, Zlatko Horvat i Ante Kaleb s po šest postignutih pogodaka, dok je Lovro Šprem dodao njih pet. Vratar Filip Ivić sakupio je 21 obranu, dok su na suprotnoj strani Mišković i Haseljić zajedno obranili osam lopti. Najbolji kod Borca bio je Stefan Janković s pet golova, dok je četiri dodao Srđan Trivundža.

Iako prva domaća akcija u susretu nije uspjela nije trebalo dugo čekati na prvi Zagrebov pogodak za kojeg, pak, zaslužan biva Horvat. Na drugoj strani tada je odgovorio Marko Ćeranić s dva uzastopna pogotka te je tako svojoj momčadi osigurao prvo i jedino vodstvo u susretu (2:1). Proradio je tada hrvatski junior Ivić na golu, u napadu se se raspoloženima pokazali mlađi brat Valčić te Šprem i domaća je momčad već na +2 (4:2).

Kapetan Borca Srđan Trivundža postiže potom treći gol gostujuće ekipe nakon čega slijedi domaća serija 7-0 za sjajnih 10:3 u 13. minuti. Ni minuta predaha tada nije pomogla igračima iz Banja Luke , proradio je tada i Mandalinić, Ivić naprosto ne staje sa svojim obranama tu je standardno i kapetan Horvat i pet minuta prije kraja prvoga dijela CO Zagreb čuva vodstvo 17:5 koje, pak, do odlaska u svlačionice raste na 22:7.

Nastavak susreta otvara gostujuća momčad pogotkom svog Stefana Vučića nakon čega je vrijeme da se i mladi Zagrebaši pokažu u najboljem svijetlu. Luka Šebetić ponovno biva na visini zadatka kao i prije svega nekoliko dana, a priključuje mu se tada još jedno ovoljetno pojačanje Zagreba Teo Čorić (25:8), dok Ivić svojim obranama naprosto zagorčava život igračima Borca.

Sredinom drugoga poluvremena razigralo se i najbolje lijevo krilo Svjetskoga kadetskoga prvenstva Lovro Mihić, a svoj prvi službeni pogodak u dresu Zagreba postiže potom i Josip Šandrk (33:12). Proradio je i povratnik u redove bijelo-plavih, Ante Kaleb, koji svojim sigurnim pogocima postavlja Zagrebovih 34:13 te 37:15. Do samoga kraja promjena više nije bilo, Ivić je nastavio u sjajnom ritmu, a Dvoršekovi momci punili su mreže Borca sve do konačnih 44:20.