Podravka Vegeta 24:24 Budućnost
Budućnost

Podravka Vegeta otrgnula bod oslabljenoj Budućnosti

Jelena Bagarić • subota, 14.09.2013.

U unaprijed odigranom susretu 18. kola Regionalne lige, koprivničke Kokice odigrale su neriješeno protiv prošlogodišnjih osvajačica ovog natjecanja. Iako su u Koprivnicu došle bez devet igračica, rukometašice Budućnosti ipak su uspjele "iščupati" bod motiviranim rukometašicama Gorana Mrđena.

Podravka Vegeta - Budućnost 24:24 (15:12)

Regionalna liga, 18. kolo

KOPRIVNICA - Sportska dvorana Gimnazije Frana Galovića. Gledatelja: 300.

Suci: Dalibor Jurinović i Marko Mrvica (oba Hrvatska)

Podravka Vegeta: Jukić (-), Kapitanović (14+0), Milenković (-); Čović 1, Gavranić 3, Pongrac 3, Šenvald, Havić 6, Živković 5(2), Vukojević 1, Nemaškalo, Milanović Litre 2, Dragišić, Vidak, Trifunović 3(1), Poljak.
Trener: Goran Mrđen

Budućnost: Woltering (6+0), Žderić (7+2); Petrović 6, Mugoša, O. Vukčević 2, Nikitina 2, Gjorgijevska, Ježić 3, Despotović, Byzdra 3, Knežević 8(2).
Trener: Dragan Adžić.

Sedmerci: Podravka Vegeta 4(2), Budućnost 2(2).

Isključena: Podravka Vegeta 6 minuta (Gavranić, Havić, Trifunović), Budućnost 4 minute (Gjorgijevska, Byzdra).

Rukometašice Podravke Vegete uspjele su u vrlo dramatičnom završetku uzeti bod prošlogodišnjim osvajačicama Regionalne lige. U posljednjih pet minuta uspjele su domaće postići pogodak za izjednačenje, a do samog kraja čuvala ih je odlična 19 - godišnja Ivana Kapitanović, dok je Budućnost spašavala bivša Kokica Marta Žderić.

Budućnost, kojoj je nedostajalo čak devet igračica, u početku nije izgledala dobro na terenu. Odlično su to iskoristile Kokice koje su već u desetoj minuti imale 6:2 na semaforu što je natjeralo Dragana Adžića da pozove minutu odmora. Međutim, niti do kraja Podgoričanke nisu preokrenule rezultat pa se na poluvrijeme otišlo s tri pogotka prednosti za koprivnički sastav.

U nastavku je ponovo bila bolja igra Podravke, no Budućnost se polako dizala u igri te je konačno u 55. minuti došla do prednosti od jednog pogotka. Nakon što je Podravka izjednačila u posljednjih pet minuta vodio se rat golmanica koje su odlično branile i sačuvale su svojim ekipama po bod.

Kod Podravke se istakla mlada vratarka Ivana Kapitanović koja je obranila čak 14 udaraca. U polju za igru istakle su se Dina Havić sa šest te Jelena Živković s pet postignutih pogodaka. U redovima Budućnosti istakla se Žderić s devet obrana, a Clara Woltering dodala je još šest. Milena Knežević upisala je osam pogodaka a još šest dodala je Biljana Petrović.

U petak 20. rujna Kokice igraju susret četvrtog kola protiv slovenskog GEN - I Zagorja.