3. HNL Istok: Lipik i dalje vodeći unatoč porazu od Belišća, BSK se popeo na četvrto mjesto

Josip Piršljin • utorak, 17.09.2013.

Prošlog su tjedna na trećeligaškom Istoku odigrana dva kola, četvrto i peto. Lipik je i dalje ostao na čelu ljestvice iako je u srijedu upisao prvi prvenstveni poraz, od Belišća. Dobar posao napravio je BSK s dvije pobjede čime se popeo na četvrtu poziciju.

Croatia Đakovo je na svom terenu ugostila aktualnog prvaka Slavoniju u petom kolu i uvjerljivo ga svladala 3:0. Iz penala su Đakovčani poveli preko Gorana Borka, a isti je igrač povisio na 2:0 pred kraj prvog dijela. Priču je završio hat-trickom u 53. minuti. U četvrtom kolu Croatia je izgubila od Marsonije u Slavonskom Brodu.

Na Spomen stadionu prvog igranja nogometa u Hrvatskoj Graničar je još uvjerljivije porazio Otok. Bilo je 4:0, a čak četiri igrača se upisalo u strijelce. Najprije je Marko Pastuović doveo Županjce u vodstvo, a pratili su ga Ozren Galović, Slađan Selimanović i Tomislav Pavičić. Graničar je kolo prije teško stradao u Požegi, bilo je čak 8:0 za Slavoniju.

Novi trećeligaš Livada Željezničar ugostio je pred svojom publikom u Slavonskom Brodu Mladost iz Antina, ali na stadionu Stanko Vlainić Dida gledatelji nisu vidjeli pogotke, završilo je 0:0. Brođani su u četvrtom kolu također remizirali, bilo je 2:2 protiv Otoka.

Oriolik je zasjeo na drugo mjesto tablice, u petom je kolu na svom igralištu svladao Višnjevac rezultatom 2:1. Već u četvrtoj minuti domaće je u vodstvo doveo Matej Marušić, a prednost je povećao Đuro Ereiz. Višnjevčani su smanjili preko Dominika Damjanovića, ali tek u 89. minuti. Ranije u srijedu Oriolik je u Antinu odigrao 0:0.

BSK je napravio dobar posao prošlog tjedna i s dvije pobjede skočio na četvrto mjesto nakon prilično lošeg ulaska u sezonu. U Bijelom Brdu je gostovao Vukovar u petom kolu i upisao 3:0 poraz. Nemanja Dorić je zabio dva gola, a još je jedan dodao Mario Meter. BSK je u srijedu pobijedio u Višnjevcu.

Bedem i Belišće su podijelili bodove u međusobnom susretu. Momčad iz Ivankova je povela s 2:0 golovima Tomislava Špoljareca i Ivana Žgele, ali uporni gosti su izjednačili u nastavku preko Tomislava Milića koji je dva puta bio precizan. Bedem je u četvrtom kolu izgubio od Vukovara 1991.

Lipik je ostao vodeći u 3. HNL Istok, a u petom je kolu pobijedio NAŠK. Danko Cerovečki je iz penala doveo lidera u vodstvo, a povećao ga je Ante Starčević. Našičani su smanjili preko Marija Barišića, no u 81. minuti Starčević ponovno zabija za konačnih 3:1. Lipik je u prošlom kolu izgubio od Belišća u gostima.

Slavija je na stadionu Stjepan Zdenko Šivo minimalno porazila Marsoniju. Jedini gol na utakmici pao je tek u 87. minuti kada je mrežu Ivana Pavičića zatresao Tomislav Valentić. Slavija je u četvrtom kolu odigrala 2:2 protiv NAŠK-a u Našicama.