Regionalna liga (Ž), 3. kolo, 18.09.2013.
GEN - I Zagorje 30:23 Lokomotiva

Lokomotiva bez šanse kod raspoloženog Zagorja

Iz Zagorja ob Savi:Jelena Bagarić • srijeda, 18.09.2013.

Rukometašice Lokomotive pretrpile su težak poraz u slovenskom gradiću Zagorju ob Savi. Loše prvo poluvrijeme i neraspoloženost za igru riješile su pitanje pobjednika već u prom poluvremenu. Deset pogodaka prednosti postalo je nedostižno a Slovenke su na krilima Dominike Mrmolje sigurno stizale do svoje druge pobjede u Regionalnoj ligi.

GEN - I Zagorje - Lokomotiva 30:23 (20:10)

Regionalna liga, 3. kolo

Zagorje ob Savi, Športna dvorana Zagorje. Gledatelja: 200

Suci: Cvetko i Kavalar (obojica Slovenija)

GEN - I Zagorje: Pikl, Mrmolja 9, Rebolj 2, Ugrun 6, Okleščen 2, Marinček (7+0), Bratec, Ferfolja 2, Jeglič, Valjavec, Gregorc 1, Lubas 3, Mitruševska 3.
Trener: Bojan Voglar

Lokomotiva: Razum (1+0), Smiljanić, Grubišić, Božović 3, Oštarjaš 3, Krsnik, Debelić 3, Kožnjak 2, Rajović 1, Janković, Lisjak, Horvat 3, Bašić 5, Milić 2, konta 2, Bukovina (6+0).
Trener: Nenad Šoštarić

Sedmerci: GEN - I 2(1); Lokomotiva 2(2)

Isključenja: GEN - I 4 minute, Lokomotiva 0 minuta

Vrlo loš star u utakmicu imale su zagrebačke rukometašice. Slovenke su brzo povele 3:0, a prvi pogodak za Lokomotivu zabila je u šestoj minuti Lidija Horvat. U idućih sedam minuta Zagorje je samo "punilo" mrežu Lokosica koje su igrale lošu obranu, ali i napad je bio u potpunosti bezidejan. Lopte su odsjedale na stativi ili su bile "prodane" protivnicama. Natjeralo je to stručni stožer Lokoisca da u prvij 11 minuta pozovu dva time-outa.

Svoj drugi gol Lokosice su postigle u 13. minuti a rezultat je bio već velikih 9:2 za domaćina. Najviše problema stvarale su Pia Ugrin s lijevog krila koja je bila nepogrešiva u kontrama, te Dominika Mrmolja s desnog vanjskog čija je finta izluđivala obranu Lokomotive. Prednost Zagorja iz minute u minutu je rasla dok konačno u 18. minuti nije dostigla dvoznamenkasti broj, na semaforu je stajalo 13:3 a pogodila je Teja Ferfolja.

Uvjetno rečeno, Lokosice su se vratile u igru nakon što je Sanja Gregorc bila isključena u 19. minuti. Tada su Sanja Rajović i Marija Milić postigle dva pogotka za 13:5, ali su i za vrijeme igrača više uspjele primiti pogodak. Rukometašice Bojana Voglara držale su se stalno na deste pogodaka više. Povremeno su uspjele Lokosice smanjiti na osam, no nakon 30 minute igre Zagorje je na odmor otišlo s ogromnih deset pogodaka prednosti.

Bolji i odlučniji start pokazale su rukometašice Nenada Šoštarića u nastavku utakmice. pogocima Sonje Bašić koja je bila najodlučnija došle su do 22:13. Zamah u igri se vidio tako da su s četiri uzastopna pogotka vrlo brzo smanjile na 22:16. Međutim, nakon minute odmora koju je pozvao trener Zagorja, Slovenke ponovo konsolidiraju svoje redove i spriječavaju Lokosice u pokušaju preokreta.

U 52. minuti Maja Kožnjak zabila je za 25:19, Slovenke su propustile iskoristiti napad te su dale Lokosicama otvorenu priliku za smanjenje na pet razlike. No, taj napad nisu iskoristile, a iz kontre zabila je Ivana Ljubas. S njenim pogotkom Zagorje je sedam minuta prije kraja ponovo imalo sedam pogodaka prednosti. Isključenje Neže Mitruševske u 55. minuti otvorilo je nadu za Lokosice, no nakon dugog napada Slovenki i skoro izgubljene lopte uspjele su postići pogodak. I to ne jedan, nego čak dva i četiri minute prije kraja u potpunosti riješiti utakmicu . 28:20 bilo je u potpunosti nedostižno za Lokosice. Jedino što je ostalo jest pokušati smanjiti rezultat.

Juniorska kombinacija Debelić i Konta jedine su zabijale i proigravale jedna drugu. Međutim, 20 primljenih pogodaka u prvom poluvremenu presudilo je ovu utakmicu u korist domaće ekipe. Iako su u konačnici odnijele pobjedu u drugom poluvremenu (10:13), loša igra iz prvog poluvremena nije se mogla nadoknaditi.

U pobjedničkoj ekipi istakla se Mrmolja s devet postignutih pogodaka te Ugrin koja je dodala šest. Kod Lokosica Bašić je zabila pet, a Božović, Oštarjaš, Debelić i Horvat zabile su po tri. Iduća utakmica Regionalne lige za Lokosice bit će u utorak, 24. rujna u 18:30 sati, a protivnice će biti također Slovenke, ovaj puta prvakinje Sloveniije ekipa Krim Mercatora.