Debitanti iz Ukrajine iznenadili Lavove, Veszprem u Rusiji bez problema

Ivana Strahija • četvrtak, 19.09.2013.

Dvijema utakmicama u četvrtak počela je nova sezona rukometne Lige prvaka, elitnog natjecanja najboljih europskih klubova. Odmah na početku iznenađenje su priredili debitanti iz Ukrajine...

St. Peterburg - MKB-MVM Veszprem 15:28 (7:12)

"Naša je obrana bila odlična, ovo nam je vjerojatno najbolja utakmica koju smo odigrali od početka sezone", kazao je nakon utakmice trener Veszprema Carlos Antonio Ortega i time sjajno opisao susret koji je odigran u Rusiji.

Mađari su naime lako i bez previše znoja zabijali golove viceprvacima Rusije, od prvog pogotka ovosezonske Lige prvaka Momira Ilića, pa do 18:8 u 37. minuti susreta. Veszprem je pokazao nadmoć i potvrdio status favorita. Kolikogod zadovoljan bio izvedbom svoje momčadi, Ortega je ipak spomenuo i domaćine: "Peterburg je mlada momčad i želim joj sve najbolje."

Renato Sulić istaknuo se s četiri pogotka, dok je Mirko Alilović odradio dobar posao na golu Veszprema.

Rhein Neckar Löwen - Motor Zaporožje 31:31 (15:13)

U Njemačkoj su pak debitanti iz Ukrajine, predvođeni iskusnim trenerom Sergejom Bebeškom napravili pravo iznenađenje te uzeli bod favoriziranim domaćinima. Rukometaši iz Zaporožja nisu se nadali ničemu, a jedan od heroja utakmice za ukrajinsku stranu, vratar Richard Štochl, je to potvrdio i kazao: "Rezultat je mnogo bolji za nas no za Lavove."

Bod su Ukrajinci uzeli vrlo dobrom obranom, koja je dovela domaće rukometaše u očaj i nerezonske šuteve. Iako su Lavovi imali vodstvo velim dijelom utakmice, Motor je znao čekati na svoju priliku, do koje je došao osam minuta pred kraj i okrenuo rezultat na 26:27 zahvaljujući sjajnom Sergiju Onufrijenku (7). Uspjeli su Lavovi izjednačiti, imali su i posljednji napad za pobjedu, no Uwe Gensheimer nije realizirao gol.

"Ni najveći optimisti nisu se nadali bodu s ovog gostovanja", iskreno je po utakmici rekao Bebeško.