Branimir Korać • nedjelja, 22.09.2013.

U velikom derbiju nizozemskog nogometa PSV je u Eindhovenu ugostio momčad Ajaxa i nanio mu težak poraz. Momčad iz Amsterdama je užasno otvorila drugo poluvrijeme i samo 15 minuta sjajne igre bilo je dovoljno PSV-u za razbijanje protivnika...

Sedmo kolo nizozemskog prvenstva donijelo je veliki derbi nizozemskog nogometa između PSV-a i Ajaxa, očekivala se neizvjesna utakmica i vatromet golova, potonjeg je bilo u izobilju, ali u mreži Ajaxa.

U obostrano otvorenoj igri Ajax je napadao i tražio pogodak u oba poluvremena, ali PSV je kažnjavao pogreške zadnje linije gostiju i visoko slavio s 4:0.

U prvom poluvremenu pogodaka nije bilo, a onda je u nastavku procurilo. U razdoblju od 53. do 68. minute PSV je postigao čak četiri gola i zahvaljujući Matavžu, Willemsu, Hiljemarku i Parku upisao je visoku pobjedu. Dio bonusa mogu uručiti i vrataru Vermeeru koji je još jednom kiksao.

Na drugoj strani mreža je mirovala, sigurni Zoet i neprecizni napadači Ajaxa najveći su krivci što se De Boerova momčad iz Eindhovena vraća s visokim minusom.