MAXtv Prva liga, 10. kolo, 22.09.2013, 15:00 h, Osijek, Stadion Gradski vrt, gledatelja: 3.500
Suci: Duje Strukan (Split), Fegeš (Nedelišće), Hudika (Varaždin)
Osijek
Osijek
0:1(0:1) Dinamo
El Arbi Hillel Soudani 41'
Dinamo

Iz Osijeka:Mario Katušić • nedjelja, 22.09.2013.

U Gradskom vrtu svoj susret 10. kola HNL-a odigrali su Osijek i Dinamo. U borbenoj utakmici slavili su gosti iz Zagreba, a jedini pogodak na susretu postigao je El Arbi Soudani nakon kornera u 42. minuti. Domaćini su pokušavali, no nedostajalo im je malo koncentracije i rutine u završnici.

Susret je započeo veoma nervozno, sa puno grešaka na sredini terena, a prvu priliku imali su gosti u devetoj minuti kad je Ivo Pinto nakon kornera slabije pucao glavom. Odmah nakon toga sjajna solo akcija Marcela Brozovića koji izlazi sam pred Marka Malenicu, no mladi vratar Osijeka odlično brani. Osijek je prvi puta zaprijetio u 16. minuti kada je Hrvoje Kurtović šutirao sa 20 metara, no udarac je otišao za malo preko gola. Sjajna situacija za pogodak Osijeka u 20. minuti, Josip Mišić je primio loptu unutar kaznenog prostora, odlično pucao, no Oliver Zelenika još bolje obranio.

Najbolja prilika prvog dijela za Osijek bila je 33. minuti. Zelenika je u ruke primio vraćenu loptu i za Osijek je dosuđen neizravni udarac sa šest metara. Nakon povratne lopte šutirao je Mihael Pongračić, no obrana Dinama je blokira. U 40. minuti sjajan slalom El Arbia Soudania, prošao je nekoliko igrača, došao do Malenice, koji brani i odbija u korner, koji će se pokazati ključnim na utakmici, jer je nakon njega Dinamo došao u vodstvo. Domagoj Antolić je izveo korner, lopta je preletjela sve igrače Osijeka, došla do Soudania, a on sam na drugoj vratnici postiže pogodak za vodstvo Dinama. Tim rezultatom se otišlo na odmor.

Na početku drugog dijela odmah velika prilika za Dinamo, Soudani je ponovno driblingom došao u sjajnu poziciju, no još jednom Malenica prikazuje svu raskoš svog vratarskog talenta. Nakon toga zatišje do 70. minute, kada jednu loptu u kaznenom prostoru gostiju prima Goran Ljubojević, no nije se dobro snašao te je njegov pokušaj asistencije spriječen. U 77. minuti zaprijetio je i Ivan Jakovljević, no iz dobre situacije glavom puca u Zeleniku. I onda u 88. minuti najbolja prilika za Osijek. Loptu je iz kornera ubacio Josip Mišić, ona pada u srce kaznenog prostora, dolazi do Ljubojevića, no Zelenika je fantastično obranio nogom na gol liniji.

Do kraja susreta još jedan zicer Dinama, kada je prvo Malenica obranio udarac Soudanija, a nakon toga Duje Čop umjesto mreže pogađa gredu Osijekovog gola. Potom je još jednom iz daljine pokušao Josip Mišić, no nije bilo preciznosti, a utakmica završava rezultatom 0:1 i zasluženom pobjedom gostiju iz Zagreba.

• Obrisan korisnik22.09.2013. u 20:10
    Udarci iz kuta su za naše klubove očito nešto što samo na utakmici mogu odigrat i uvježbavat, na treningu im je to nepoznat pojam...
  • Obrisan korisnik22.09.2013. u 19:39
    Osijek nije zaslužio poraz, X kao kuća ali na zalost Osijeka njihovo zalaganje nije nagrađeno. S druge strane ne žalim niti jednu ekipu (osim nk.OS) koja ne pokriva stative kod udaraca iz kuta. Valjda smatraju kako je to super moderno i valjda su to vidjeli u ligi prvzaka ali to je glupavo i nista... [više na forumu]
  • 280422.09.2013. u 19:04
    Bravo Dinamo :D Samo naprijed. Komentare pročitajte i zaboravite jer su nerealni. U svemu se volimo pametariti, a koliko znamo vidi se :) Dinamo zna. Da ne zna ne bi bio sedam puta uzastopno prvak Hrvatske. Ne bi toliko puta sudjelovao u europskim natjecaniima. A komentatori nek upitaju sebe: što... [više na forumu]
    2804
  • Obrisan korisnik22.09.2013. u 17:59
    Ne, nije problem u tome što je Dinamo dobio 1:0, ma i da je izgubio 3:0 od Osijeka i od onih lijevih Ukrajinaca. Problem je zalaganje... Kad sam vidio danas Čopa kako hladno pušta da mu igrač prođe pored njega nakon što je izgubio loptu i pokrene kontru, a njemu se ne da potrčat nazad u obranu i... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik22.09.2013. u 17:58
    Ma slažem se, sve što si napisao stoji. Da kojim slučajem Dinamo igra 6 utakmica u Europi, sve u gostima, prošao bi skupinu. Ali s druge strane mislim da neki igrači nisu više razina koju Dinamo treba. Inače, vjerujem da Dinamo može još uvijek proći skupinu.