Štrlek pomeo Dunkerque, Wisla i Šego namučili Kiel

Ivana Strahija • ponedjeljak, 23.09.2013.

U posljednjim utakmicama Lige prvaka nije nedostajalo zanimljivih trenutaka, a posebni su rukometni doživljaj imali oni koji su uživo mogli gledati susret Wisle i Kiela.

Orlen Wisla Plock - THW Kiel 33:34 (14:14)

U Poljskoj je odigrana utakmica koja je mogla zadovoljiti svakog ljubitelja rukometa, a čak ni sjajni domaći navijači nisu mogli biti previše žalosni nakon predstave koju su pokazali njihovi ljubimci protiv trostrukog prvaka Europe.

"Nikako ovo nisam mogao očekivati, da odigramo tako dobro protiv momčadi kao što je Kiel. Izuzetno sam ponosan na svoju ekipu, iako smo platili danak neiskustvu, ovo nam je pokazatelj kako moramo dalje raditi da postanemo još bolji", rekao je nakon susreta Marcin Lijewski, strijelac četiri gola Wisle.

Uz dobru rolu Marina Šege na golu (13 obrana), Wisla je u utakmicu ušla eksplozivno i stigla do 7:3 prije no što se njemački stroj stigao zagrijati. No, kad jest, brzo je Kiel nadoknadio razliku i preuzeo vodstvo na 8:9. Ipak, domaći ne pokazuju respekt prema bivšim prvacima Europe i dišu im za vratom te na odmor odlaze u egalu 14:14.

U drugom dijelu slijedi isto, Kiel se nikako ne uspijeva otarasiti nezgodne Wisle, a u zadnje dvije minute upravo domaćini ulaze s prednošću 33:32. Da ne dođe do iznenađenja ipak se pobrinuo Filip Jicha, najbolji strijelac Kiela s osam golova, te donio pobjedu svojoj momčadi.

Kolding Kobenhavn - Porto Vitalis 25:20 (15:10)

U dvoboju Danaca i Portugalaca pobjeda je otišla iskusnijoj momčadi, dok će debitanti okupljeni u Porto Vitalis morati pričekati koju drugu utakmicu da upišu i prve europske bodove.

KIF Kolding je, uz sjajan dan Kaspera Hvidta na golu te raspoložene Lukasa Karlssona i Alberta Rocasa došao do +5 već na poluvremenu te nije imao problema s održavanjem te razlike ni u nastavku susreta.

Pivot KIF-a Torsten Laen je po utakmici kazao: "Dogovorili smo se da nikako nećemo podcijeniti Porto, jer je ovo Liga prvaka i nema lakih utakmica. Tako je i bilo, odigrali smo solidno uz par manjih pogrešaka, ostvarili smo zacrtani cilj."

SG Flensburg-Handewitt - Aalborg Handball 31:27 (15:12)

I u njemačko-danskom dvoboju je pobjedu odnijela iskusnija momčad, koja je dobro znala iskoristiti svoje prednosti, brzinu i klupu na kojoj su bile dostojne zamjene.

Flensburg je imao prednost tijekom cijelog susreta, iako se Aalborg u nekoliko navrata opasno približio, gosti iz Danske nisu mogli parirati dobro uštimanom njemačkom stroju.

"U ključnim fazama utakmice jasno se vidjelo koliko znači iskustvo. Mi smo pokušavali usporiti igru jer smo znali da nećemo moći juriti za Flensburgom 60 minuta, ali nam ta taktika nije donijela prevagu", rekao je kasnije gostujući trener Nicolaj Jacobsen.

Najbolji strijelac za Flensburg bio je Holger Glandorf (8), dok se kod Aalborga istaknuo dvojac Mads Larsen i Morten Slundt sa po sedam pogodaka.

Vive Targi Kielce - Dunkerque HB Grand Littoral 33:23 (15:12)

Francuska momčad nije se dobro provela u Poljskoj, gdje je Kielce upisalo najuvjerljiviju pobjedu nedjeljnog rukometnog programa. Naravno, poljski je team i ovog puta bio na hrvatski pogon, briljirao je Manuel Štrlek s devet golova, koji je za to uvršten i u najbolju sedmorku prvog kola Lige prvaka. Denis Buntić nije se upisao u strijelce, no zato je Željko Musa postigao jedan pogodak, a Ivan Čupić njih četiri, dok je Venio Losert upisao četiri obrane.

Dunkerque je brzo došao u minus po početku susreta, domaćini imaju 7:3 u 13. minuti, no ta se prednost lako istopila s par povezanih pogodaka Guillamea Jolia (7:6). To je malo uozbiljilo domaće, koji na odmor idu s +3, no u drugom dijelu Francuzi s novom energijom napadaju na domaći gol i za osam minuta izjednačuju na 16:16.

U neizvjesnosti gosti drže domaćine sve do 46. minute i 21:21, nakon čega su se rukometaši Kielcea ipak pribrali, Štrleku su se u postizanju golova pridružili Čupić i Uroš Zorman te je stvorena ozbiljnija razlika koju Francuzi više nisu uspjeli nadoknaditi.

• Obrisan korisnik23.09.2013. u 18:15
    Wisla Plock je pobjedila sama sebe,imali su napad u zadnjih 40 sekundi za pobjedu i na 10-ak sekundi prije kraja Wisla ima korner kojeg izvode katastrofalno i daje loptu Jichi u ruke,ovaj istrčava kontru i na 4-5 sekundi prije kraja donosi Kielu pobjedu!
  • Obrisan korisnik23.09.2013. u 09:53
    Dva poljska kluba zajedno,dva makedonska,imaš još ili?
  • Obrisan korisnik23.09.2013. u 09:30