Kiel i dalje stopostotan, Löwen ostao u pratnji

Ivor Krapac • srijeda, 25.09.2013.

Kiel i Rhein-Neckar Löwen uspješno su obavili svoje zadatke u sedmom kolu njemačke Bundeslige. Kiel je još uvijek bez ispuštenog boda u prvenstvu, dok je Löwen ostao za leđima vodećoj momčadi ljestvice...

Iako nisu dominantni svaki put kada izađu na teren, rukometaši Kiela i dalje su stopostotni u njemačkom prvenstvu. Kiel je u srijedu u sedmom kolu kod kuće prošao novi zahtjevni izazov, ovog puta s 32:29 protiv Melsungena, koji se držao u egalu sve do središnjeg dijela drugog poluvremena.

Utakmica je tijekom prvih 40 minuta bila sasvim izjednačena. Na poluvrijeme se otišlo s 13:12 za domaću momčad, a Melsungen je na ulasku u 41. minutu još imao jako dobre izglede za iznenađenje. No, poslije egala na semaforu (20:20), Kiel je u narednih 10 minuta napravio seriju i pobjegao do 26:21, što gosti nisu stigli u završnici utakmice. Minutu i pol do kraja bili su na 31:29, ali vodeća momčad prvenstva nije ih pustila bliže.

Najefikasniji igrač pobjednika bio je Marko Vujin, koji se istaknuo s devet golova, dva iz sedmeraca. Johannes Sellin ubilježio je osam, a Michael Allendorf sedam pogodaka za Melsungen, Sellin s dva, a Allendorf s tri iskorištena sedmerca.

U srijedu je odigrana i utakmica koja je trebala donijeti veliku borbu. Četvrtoplasirani Hannover-Burgdorf je kod kuće igrao protiv Rhein-Neckar Löwena, no gosti iz Mannheima nisu dopustili da se dogodi išta uzbudljivo. Löwen je slavio s 38:26 i time zadržao priključak s vodećim Kielom, za kojim zaostaje dva boda.

Gostujuća momčad je otpočetka kontrolirala utakmicu. Löwen je već u prvom poluvremenu vodio sa sedam golova prednosti, a nakon što se na predah otišlo s 18:13, domaćin u nastavku nije došao bliže od četiri pogotka zaostatka. Gostujuća momčad riješila se svih briga bijegom do 27:17 u 43. minuti, a na kraju je razlika bila još i veća.

Bjarte Myrhol i Patrick Groetzki zabili su po sedam, a Uwe Gensheimer ubilježio je šest pogodaka za Rhein-Neckar Löwen. Mait Patrail i Lars Lehnhoff imali su po šest golova za Hannover-Burgdorf, Lehnhoff s tri iskorištena sedmerca.

13Gummersbach 34902:969-6726
14Minden 34905:976-7124
15Bergischer 34934:1010-7622
16HBW Balingen-Weilstetten 34905:980-7519
17ThSV Eisenach 34841:1028-18713
18TV Emsdetten 34869:1072-20310