Špičić drugo kolo zaredom spašavao momčad Intera

Branimir Korać • subota, 28.09.2013.

U susretu osmog kola azerbajdžanskog prvenstva momčad Hazara iz Lenkorana, Dinamov poznanik iz kvalifikacija Lige prvaka, ugostila je Inter iz Bakua, a gosti su bili uspješniji s minimalnih 1:0...

Inter iz Bakua se polako oporavlja od lošeg početka sezone i igra sve bolje. Uspio je napokon spojiti dva kola bez poraza i to nakon što je prvo remizirao u gradskom derbiju s Bakuom 2:2, a zatim i slavio na gostovanju kod Hazara iz Lenkorana 1:0.

U oba susreta istaknuo se hrvatski internacionalac Matija Špičić koji je prvo protiv Bakua zabio pogodak za poravnanje na konačnih 2:2 u 86. minuti, a zatim je kod Hazara postigao jedini gol, vrijedan tri boda.

Špičić je mrežu Hazara pogodio već u 19. minuti nakon čega se domaćin nije uspio oporaviti i doći do preokreta.

Ovom pobjedom Inter je barem na kratko odmaknuo iz najopasnije zone, ali još uvijek je daleko od onog što se očekivalo. Iako ima jedan od najefikasnijih napada lige, ujedno ima i jednu od najlošijih obrana i to je razlog lošeg plasmana.