MAXtv Prva liga, 11. kolo, 28.09.2013, 15:00 h, Zagreb, Stadion u Maksimiru, gledatelja: 400
Suci: Zlatko Šimčić (Koprivnica), Križarić (Čakovec), Dević (Koprivnica)

Maj Gašparac • subota, 28.09.2013.

U prvoj utakmici 11. kola MAXtv Prve lige Lokomotiva je na svojem terenu s 5:0 uvjerljivo svladala Osijek i bodovno se izjednačila s prvpolasiranim Dinamom, ali zbog većeg broja postignutih pogodaka barem privremeno napredovala na prvu poziciju na tablici. Nogometaši Tomislava Ivkovića postigli su dva pogotka u prvom i tri u drugom poluvremenu te stigli do najveće pobjede u povijesti momčadi s Kajzerice u MAXtv Prve lige.

Sam početak utakmice donio je inicijativu Osijeka, a nakon uvodnih minuta Lokomotiva je uspjela uspostaviti ravnotežu na terenu, no većih zanimljivosti nije bilo do 12. minute. Tada su Lokosi pokušali preko Karla Bručića koji je ušao u kazneni prostor gostiju, no obrana Osijeka zaustavila je njegov pokušaj.

Nešto više od pet minuta kasnije Osječani su pokušali opasnije zaprijetiti preko Gorana Ljubojevića, no njegov udarac odlazi pored stative. Ubrzo nakon toga na drugoj strani pokušao je Dinko Trebotić, no to nije bilo opasno za vratara gostiju Marka Malenicu.

U narednim minutama Lokomotiva je pokušala udarcima Petra Mišića iz slobodnog udarca i Mathiasa Chage iz daljine, ali ti pokušaji odlaze preko gola. Za Osijek je pokušao zaprijetit Saša Novaković, također iz daljine, ali i njegov udarac odlazi preko gola.

Na prvi pogodak na maksimirskom stadionu čekalo se do 30. minute. Lokosi su tada odigrali odličnu akciju u kojoj je Bručić ubacio s lijeve strane, a Ivan Lendrić nebranjivo pogodio glavom s pet metara i postigao svoj drugi pogodak u dresu Lokomotive.

Tek par minuta kasnije par minuta domaćini su stigli i do drugog zgoditka. Asistent za prvi pogodak Bručić izbio je u odličnu poziciju i uputio udarac, koji vratar Osijeka ne uspijeva zaustaviti i udvostručuje prednost svoje ekipe.

Do kraja prvog dijela Lokosi su nastojali stići i do trećeg zgoditka, u nekoliko navrata pokušao je Lendrić, ali se rezultat više nije mijenjao.

Od početka drugog poluvremena nogometaši Lokomotive nastavili su s dobrom igrom, a na njihov prvi pokušaj čekalo se do 48. minute, kada je pucao Damir Šovšić, ali nije bio uspješan. Pet minuta kasnije Lokomotiva je imala novu veliku priliku, pucao je nakon kornera Ante Puljić, ali nije bilo promjene rezultata.

Uslijedili nakon toga su pokušaji Šituma i nešto kasnije Mišića, ali Malenica je uspio sačuvati svoju mrežu. S druge strane, Osijek je prijetio preko Lulića, no on nije imao uspjeha, a u 64. minuti Lokomotiva je stigla i do trećeg pogotka.

Strijelac za 3:0 bio je Mišić koji je poentirao izravno iz kornera. Tom prilikom slabije su reagirali nogometaš Osijeka Pavić i vratar Malenica te se lopta našla u mreži gostiju.

Nedugo kasnije Lokosi su postigli i četvrti pogodak, a strijelac je bio Ante Budimir, koji je u igru ušao u drugom poluvremenu. Mladi napadač neobranjivo je pogodio glavom nakon dobrog ubačaja Tonija Gorupeca.

Do kraja utakmice domaćini su uspjeli stići i do petog pogotka. Ivan Peko je prošao po desnom boku i uputio centaršut u sredinu, a tamo je pucao Šovšić i neobranjivo pogodio za 5:0, što je bio i konačni rezultat utakmice.

• Obrisan korisnik28.09.2013. u 23:19
    ajmo skupiti igračima osijeka za kavu i dat im pa da konačno puste hajduku pa da neki komentatori budu sretni!
  • Obrisan korisnik28.09.2013. u 21:02
    Bili smo blizu protiv tih Lokosa ali nismo imali sreće,bit će bolje.
  • MalterEgo28.09.2013. u 20:11
    Pobra sam dosta minusa, mozda zasluzeno, da navijam za dinamo lupio bi i ja minus! Al jednostavno mozda jedini klub koji sam do neke godine postiva u hnlu i koji se uvijek borio kako kontra hajduka s istim žarom i protiv dinama. Vidim tek sad na sta je spao. Tko kaze da se nisu prodali mamiću za... [više na forumu]
    MalterEgo
  • Obrisan korisnik28.09.2013. u 19:16
    Da, Osijek ovako prolazi da Hajduk ne bude prvak jer bi inače to sigurno bio sa 30+ bodova nad ostatkom lige.Katastrofalni Osijek ove godine, jednostavno, nema želje, trke, motiva... Juniori godinama u vrhu lige, Maminho uzme šta mu se sviđa, pa Hajduk pa Split pa Rijeka pa se onda ovako završi... [više na forumu]
  • Hektor33328.09.2013. u 19:02
    Ovaj Osijek je pao na samo don... nažalost!