Sportnet • nedjelja, 29.09.2013.

Dvama pogocima povratnika Luisa Suareza i jednim Daniela Sturridgea nogometaši Liverpoola preboljeli su poraz od Uniteda sredinom tjedna i u Sunderlandu nastavili s odličnim uvodom u prvenstvenu sezonu. Norwich je pak na gostovanju na Britanniji došao do druge pobjede.

Na eliminaciju iz Capital One kupa sredinom tjedna na Old Traffordu igrači Liverpoola reagirali su na pravi način, prvenstvenom pobjedom u Sunderlandu koja ih je nakon šest odigranih kola odvela do drugog mjesta prvenstvene ljestvice. S druge strane, usprkos odlasku Paola Di Canija, Sunderland će i nakon ovoga kola ostati na dnu Premiershipa kao jedina momčad koja u 540 odigranih minuta nije ostvarila pobjedu.

Liverpoolu je već u ranoj fazi utakmice poništen pogodak Martina Škrtela zbog zaleđa, a Sunderland je uzvratio gredom Sebastiana Larssona iz slobodnog udarca. U 28. minuti gosti su ipak došli do vodstva i to kontroverznim pogotkom Daniela Sturridgea, koji je nakon udarca iz kuta loptu u mrežu preusmjerio rukom.

Osam minuta kasnije na scenu je stupio Luis Suarez i u svojoj prvoj utakmici u Premier ligi nakon prošlosezonskog incidenta s Branislavom Ivanovićem iskoristio asistenciju Sturridgea za udvostručenje vodstva.

Sunderland je početkom drugog dijela probudio nadu pogotkom Emanuellea Giaccherinija, no ponovno je Suarez bio taj koji je osigurao bodove Redsima. Još jednom asistent je bio Sturridge, povratnom loptom s lijeve strane pronašao je Urugvajca, a on iz neposredne blizine postavio konačnih 1:3.

Nogometaši Norwicha u ranije odigranoj nedjeljnoj utakmici izborili su drugu ovosezonsku pobjedu na gostovanju u Stokeu. Bio je to susret s malo prigoda vrijednih spomena, koji je na kraju riješen jednim pogotkom u 34. minuti. Jonny Howson je udarcem s dvadesetak metara svladao Asmira Begovića i Kanarincima osigurao bodove.