Dvoršek: ''Utakmica s Partizanom poslužila je za uvježbavanje novih rješenja u obrani''

Danijela Lemaić • nedjelja, 29.09.2013.

U sklopu četvrtog kola Regionalne lige na terenu dvorane Sutinska Vrela hrvatski je prvak upisao treću uzastopnu pobjedu. Rukometaši Croatia osiguranja Zagreba tako su bili uvjerljivo bolji od ekipe Partizana, a susret su prokomentirali treneri ekipa, Aleksandar Brković i Boris Dvoršek te igrači Mihajlo Marsenić i Leon Šušnja.

Momčad CO Zagreba nakon europskih utakmica vratila se na pobjedničke staze u SEHA ligi slavljem nad srpskim Partizanom 36:24. Dvadesetak minuta trebalo je momcima Borisa Dvoršeka da se zagriju te preuzmu kontrolu nad susretom kako bi na koncu stigli do novih bodova.

Netom nakon dvoboja gostujući trener Aleksandar Brković kazao je: ''Zagreb je danas zasluženo pobijedio, ali žao mi je što nismo duže držali korak s njime. Znali smo da nemamo prevelikih šansi, ali nama utakmice poput ove sa Zagrebom služe kako bi izvukli neku pouku.''

Zagrebovu vratarskom tandemu

Vratar domaćina Ivan Stevanović koji je u susretu s Partizanom bio zaslužan za preokret rezultata za Sportnet je izjavio:''Nismo se do kraja oporavili od poraza u Harkivu što se malo i vidjelo na početku prvog poluvremena. Bio je dug put i dosta smo razmišljali o toj utakmici, ali uspjeli smo to prebaciti u glavi oko dvadesete minute i vratiti se u igru.''

''Važno je da Filip Ivić i ja funkcioniramo kao tandem. Dvije utakmice ide jednom, zatim dvije drugom, a najvažnije je da je i obrana dobra te da pobjeđujemo, nadodao je Stevanović koji je protiv Partizana sakupio 13 obrana.

Najavio je Zagrebov vratar potom i susrete koji očekuju njegovu momčad u naredna dva tjedna:''Pred nama su dva duga putovanja, u Brest i St. Petersburg, što će biti najveći problem u tim utakmicama, stoga u Brest putujemo dva dana ranije kako bi se stigli odmoriti. Pokušat ćemo se dobro pripremiti i pobijediti u ta dva ogleda jer su nam oba vrlo važna.''

''Ukupno gledajući igrali smo kvalitetno dvadeset minuta. Pred ovaj susret ostali smo bez dva igrača stoga smo morali smišljati novu taktiku, no zadovoljstvo mi je da radimo s mladim igračima koji su zaista kvalitetni. Na nama ostaje da radimo dalje i vjerujem kako ćemo u sljedećoj utakmici s Borcem uzeti bodove'', nadodao je trener Partizana Brković.

S druge strane strateg pobjedničke ekipe Boris Dvoršek svoj osvrt na susret započeo je sljedećim riječima: ''Bilo je lijepo gledati utakmicu s puno mladih i perspektivnih igrača. Zasluženo smo pobijedili unatoč tome što se kod nas vidio umor nakon susreta u Harkivu. Odlučeno je da će danas Marić dobiti odmor jer je odigrao dvije vrlo jake utakmice u Ligi prvaka, također neki igrači su pokazali umor nakon europskih susreta, ali činjenica da imamo široku klupu nam pomaže u tome.''

''Uveli smo tri vanjska igrača, Luku Stepančića, Antu Kaleba i Marka Matića te odigrali vrlo dobru obranu. Rješavali smo lagano situaciju i dali priliku potom i Leonu Šušnji, dok je Josip Šandrk pokazao da je u sve boljoj formi'', nastavio je trener Zagreba i pojasnio kako je dvoboj s Partizanom poslužio kako bi aktualni regionalni prvak uvježbao različite obrane.

''Utakmica nam je poslužila kako bi isprobali različitu obranu, zato smo i držali Tončija Valčića duže nego inače jer on zajedno s Josipom Šandrkom čini jedan tandem. Uz to još radimo na tandemu Šušnja-Šandrk kako bi dobili na visini u obrani. Pokušavamo složiti obranu koja će igrati svih 60 minuta, no trenutno nam problem rade pivoti iako sam generalno zadovoljan pokazanim, vidi se da dobro treniramo i da držimo formu.''

Sa svojim trenerom složio se i igrač Partizana Mihajlo Marsenić koji je, pak, rekao: ''Partizan se dobro držao prvih dvadesetak minuta nakon čega je uslijedio pad u igri što je ekipa Zagreba vrlo dobro iskoristila. Nije važan pojedinac, već je važno da ekipa iz utakmice u utakmicu napreduje te se sada stoga okrećemo dvoboju s Borcem'', dok je za kraj Zagrebov Leon Šušnja dodao: ''Partizan je prvih deset minuta dobro izgledao, ali kasnije smo mi, uz našu odličnu obranu i par kontri te polukontri, poveli. Zadovoljan sam svojom igrom, ali smatram kako moram još napredovati.''

• Obrisan korisnik30.09.2013. u 09:37
    E pa Šandrk kao trojka u 6-0 sa T. Valčićem je katastrofa, niti ide u faul niti iskorištava svoju visinu u bloku, znam da je imao ozljedu, ali...
  • Obrisan korisnik30.09.2013. u 08:40
    Ovi su tragični, partizan ne bi bio prvi ni u našoj premijer ligi, izderao bi ga varaždin!