Regionalna liga (M), 4. kolo, 13.12.2013, 18:00 h
Meškov Brest

Meškov predvođen Špilerom i Pešićem upisao treće slavlje na regionalnoj turneji

Zvonka Keliš • petak, 13.12.2013.

Rukometaši bjeloruskog Meškova stigli su do svog trećeg slavlja u sklopu regionalne turneje, naime, uvjerljivo su bolji u zaostalom susretu četvrtoga kola bili od crnogorskog Lovćena.

Momčad Meškov Bresta završila je svoju regionalnu turneju uvjerljivim slavljem nad crnogorskim Lovćenom u sklopu zaostalog susreta četvrtoga kola SEHA lige. Bjeloruski rukometaši tako su upisali svoju šestu ovosezonsku regionalnu pobjedu te sada imaju isti broj od 18 bodova kao i četvrtoplasirani makedonski Metalurg.

Susret otvaraju David Špiler, Viačeslau Šumak i Juri Tatarin čime se gosti odmah na startu odvajaju na sigurnih 3:0 nakon čega domaćin počinje hvatati priključak. Zanimljivo je bilo u nastavku prvoga dijela kada se gostujuća momčad nanovo odvaja na velikih 11:6. Do odlaska na odmor domaća momčad ne uspijeva smanjiti svoj zaostatak te Meškov osigurava vodstvo 16:10 na poluvremenu.

Nastavak susreta donio je povećanje gostujućeg vodstva na 19:11 koje postavlja gostujući kapetan Ljubo Vukić nakon čega Bjelorusi mirno privode susret kraju. Domaći rukometaši do samoga se kraja, pak, uspijevaju vratiti na zaostatak od šest pogodaka razlike (24:30). Meškov se tako kući s regionalne turneje vraća s tri nove pobjede te jednim upisanim porazom.

Najefikasniji u redovima pobjednika bio je David Špiler s osam postignutih pogodaka, Ljubo Vukić dodao je njih tri, Domagoj Sršen dva, Robert Markotić jedan, dok se Ivan Karačić i David Miličević nisu upisali u listu strijelaca. Ivan Pešić sakupio je 14 obrana, Vitalij Čarapenka jednu, dok su na suprotnoj strani vratari obranili ukupno osam lopti. Najbolji kod Lovćena bio je Igor Marković s osam golova.