Nantes 30:26 Paris Saint-Germain
Paris Saint-Germain

PSG skupo koštali promašaji, drugim porazom u nizu ugrozili prvu poziciju

Mihaela Bradovski • četvrtak, 12.12.2013.

Ishod prvog dvoboja 12. kola francuskog rukometnog prvenstva u potpunosti je vratio neizvjesnost u ovo natjecanje. Nantes je s 30:26 svladao PSG, nanio mu drugi poraz u nizu te Dunkerqueu pružio priliku da u petak preuzme prvu poziciju...

Nantes - Paris Saint-Germain Handball 30:26 (16:13)

Nakon poraza od Dunkerquea prošlog tjedna, u zaostaloj utakmici 10. kola, momčad Philippea Gardenta praznih se ruku vratila s još jednog gostovanja. Ovoga puta uspješniji je bio sastav Nantesa koji će, čekajući sutrašnji dvoboj Fenixa i Cessona, prenoćiti na četvrtoj poziciji.

Ovim porazom PSG-a najviše mogu profitirati Dunkerque koji na svom terenu dočekuje Dijon, odnosno Montpellier koji bi se eventualnom pobjedom nad Saint-Raphaelom izjednačio s Parižanima.

Baš kao i u prošlotjednoj utakmici, previše su toga promašili rukometaši PSG-a da bi stigli do 10. ovosezonske pobjede. Vratar domaćina Gorazd Škof zaustavio je 14 gostujućih šuteva, no jednako je skupio i dvojac na drugoj strani Patrice Annonay (12) i Jose Manuel Sierra (2).

Najviše problema večeras pri uštimavanju svojih šuteva imali su Mikkel Hansen, strijelac četiri pogotka, ali i autor šest promašaja, Antonio Garcia s učinkom 0/4 te Marko Kopljar koji je prema Škofu pucao tri puta, a pri tome niti jednom nije bio uspješan.

Bez pogotka iz dva pokušaja ostao je i Jakov Gojun, dok je Igor Vori s pet pogodaka uz tek jedan promašaj bio jedan među najboljim pojedincima poraženog sastava. Više od njega postigao je tek Fahrudin Melić (8). Stefan Vujić večeras nije pronašao mjesto u kadru Nantesa.

Početak dvoboja pripao je gostujućem sastavu koji su zahvaljujući Narcisseu, Voriju i Hansenu nakon četiri minute igre poveli s 3:1. Ubrzo nakon toga izgubljene lopte Narcissea i Kopljara Nantes iskorištava za izjednačenje, a u devetoj minuti Maqueda, najbolji strijelac dvoboja (9), postiže svoj prvi zgoditak i svojoj momčadi donosi minimalnu prednost.

Period igre pogodak za pogodak prekinuo je na polovici prvog dijela Vori, no prednost PSG-a nije dugo trajala. Maqueda i Feliho vraćaju +1 na domaću stranu, a zatim domaćin 3:0 serijom osigurava odvajanje i tri razlike na poluvremenu.

Nakon pet minuta igre u nastavku Nantes je poveo s +5, 20:15 postavio je Valero Rivera i iako su Parižani preko M'time u 44. minuti stigli na dva zaostatka, osam minuta prije kraja Gunnar Jonsson (sedam zgoditaka) zabija za 26:21 i gura svoju momčad prema velikoj pobjedi.

Vodila je domaća momčad i 30:22 u 57. minuti, a da poraz ne bude još bolniji pobrinuli su se Abalo dva puta, Vori i Melić i postavili konačnih +4 za sada četvrtu momčad prvenstva.