Sélestat 28:26 Chambéry
Chambéry

Deset pogodaka Bičanića nedovoljna za prekid crnog niza Chambéryja

Mihaela Bradovski • nedjelja, 15.12.2013.

Utakmicom između Sélestata i Chambéryja kompletirano je 12. kolo francuskog rukometnog prvenstva. Iako je njegova momčad nanizala četvrti poraz, hrvatski reprezentativac Damir Bičanić s deset je pogodaka ponio naslov najboljeg strijelca susreta...

Sélestat Alsace HB - Chambéry Savoie 28:26 (15:12)

Nakon Tremblaya, Nimesa i Saint-Raphaela rukometaše Chambéryja svladala je i momčad Sélestata. Upravo zahvaljujući ovom punom plijenu današnji domaćin preskočio je osvajača ovosezonskog Trofeja prvaka dok se sastavu Marija Cavallija sastavi sa samog dna sve više približavaju. Nakon 12 kola Chambéry je daleko najneugodnije iznenađenje, s velikih 10 bodova iza drugoplasiranog PSG-a, a tek četiri boda iznad posljednjeg mjesta.

Malo gosti imaju od činjenice da je iz njihovih redova stigao najuspješniji šuter ovih današnjih 60 minuta, no razloga za zadovoljstvo zbog istog će imati stručni stožer hrvatske reprezentacije. Damir Bičanić u ovaj je poraz ugradio 10 pogodaka čime je pokazao kako je ozljeda koljena, zbog koje je propustio europski susret s austrijskim Alplom, iza njega.

Prvi svoj zgoditak hrvatski je internacionalac postigao u 14. minuti za 6:6, no samo četiri minute kasnije Sélestat preko Pawela Podsiadla stiže do +3. U idućim minutama uslijedio je one man show s gostujuće strane. S četiri pogotka u nizu Bičanić je nadoknadio zaostatak, ali i doveo svoju momčad u minimalno vodstvo, ali već do predaha Chambéry se ponovno našao u minusu.

Nakon točno deset minuta igre u drugom dijelu sastav Sélestata otišao je na +5, na ulasku u posljednjih 15 minuta Yuriy Petrenko pogodio je za 25:19, no tada si Chambéry novom serijom zakratko vraća nadu u pozitivniji ishod dvoboja. Bičanić i trostruki strijelac Guillaume Gille dovode goste na dva pogotka zaostatka, ali domaćin do kraja uspijeva zadržati upravo da dva gola više i upisati petu pobjedu sezone.

Domaći vratarski par Ivezić - Fulop zajedno je skupio 14 obrana, koliko je imao i Chambéryjev Cyril Dumoulin. Dva pogotka manje od Bičanića postigao je Sélestatov Michal Salami, a šest je dodao Podsiadlo.