Branimir Korać • subota, 05.10.2013.

Sedmo kolo turskog prvenstva donijelo je Bešiktašu gostovanje kod Eskisehirspora, momčadi koja je dobro krenula u sezonu dok je Kayserispor na svom terenu ugostio Gaziantepspor, sastav koji je bio na samom dnu ljestvice...

I Bešiktaš i Kayserispor su svoje utakmice završili rezultatom 1:0. Razlika je u tome što je Bešiktaš slavio u gostima, a Kayserispor je poražen na domaćem terenu.

Istanbulska momčad u gostima kod Eskisehirspora ponovno je bila bez Slavena Bilića koji izdržava kaznu zbog isključenja zarađenog protiv Galatasaraya. Momčad je vodio Nikola Jurčević, a Bešiktaš je odnio minimalnu pobjedu.

Ključan trenutak dogodio se u drugom poluvremenu. U 63. minuti u igru je ušao Omer Sismanoglu, a isti igrač je sedam minuta kasnije donio pobjedu Bešiktašu.

S druge strane Kayserispor je ugostio Gaziantepspor koji je uoči ovog kola bio na samom dnu. No momčad Roberta Prosinečkog je u velikoj krizi i nikako ne može proigrati.

Gaziantepspor je slavio s 1:0 golom Serdara Ozbayraktara u 54. minuti susreta.

Ovim porazom Kayserispor je pao na pretposljednje mjesto na ljestvici.