Kristijan Musa • subota, 05.10.2013.

Roma je zabilježila i sedmu pobjedu u isto toliko susreta nove sezone talijanske Serie A. U okviru sedmog prvenstvenog kola Vučica je na San Siru uvjerljivo svladala Inter. Rimljani su utakmicu rješili već nakon prvih 45 minuta, dok je ponovno veliku ulogu u pobjedi imala legenda rimskog kluba Francesco Totti. U ranijem terminu su pak igrali Chievo i Atalanta, gdje su gosti iz Bergama odnijeli sva tri boda.

Prvi derbi sedmog kola Serie A na milanskom San Siru su odigrali Inter i Roma. Roma je nastavila svoj niz te je i dalje jedina talijanska momčad sa stopostotnim učinkom nakon sedam utakmica. Gosti su derbi uspjeli rješiti u prvome dijelu, iskoristivši sve prave prilike, koje su stvorili. Nerazzuri su pak i tijekom prvog poluvremena, a posebno u drugom bili bolja momčad na terenu, ali svoju ogromnu količinu udaraca uvelike nisu usmjerili ka golu Morgana de Sanctisa.

Prvi pogodak postignut je u 18. minuti, Gervinho dodaje loptu Francescu Tottiju, koji izuzetno preciznim udarcem matira Samira Handanovića. Nakon tog pogotka Roma je ustrajala u postizanju još golova, no obrana Intera bila je na visini zadatka. No, ključni detalj utakmice dogodio se u 40. minuti. U jednoj sumnjivoj situaciji Alvaro Pereira ruši Gervinha, a to je sudac Paolo Tagliavento okarakterizirao kao jedanaesterac. Sa bijele točke pogađa ponovno Totti.

Inter je htio pred odlazak na odmor smanjiti rezultat, ali su izazvali kontru Rimljana, koju završava Alessandro Florenzi te pogađa za 3:0. U drugom dijelu pogodaka nije bilo, Inter je bio dominantnija momčad, no nisu uspjeli matirati vratara De Sanctisa. Roma je devet minuta prije kraja ostala i sa igračem manjem, nakon što je drugi i isključujući žuti karton zaradio Federico Balzaretti. Mateo Kovačić je u igru ušao u 57. minuti susreta.

U nešto ranijem terminu Chievo je na svome travnjaku ugostio bergamsku Atalantu. Iako je domaća momčad bila bolja cijelim tijekom utakmice, iako je osim znatno većeg posjeda lopte imala i znatno veću količinu udaraca prema golu, gosti su odnijeli sva tri boda. Od 20 udaraca, koje je Chievo uputio prema golu gostujućeg vratara Consiglija, samo su tri išla u okvir. Međutim, jedan od rijetkih preciznih udaraca gostiju uspostavio se kao pogodak. Naime, u 16. minuti susreta za 0:1, ujedno i konačan rezultat ove utakmice, pogađa Maximilliano Moralez. Ni Manuel Pamić u dresu Chieva niti Marko Livaja kod gostiju nisu dobili svoju minutažu.