Novi trijumf Stare dame: Milan poveo nakon 19 sekundi pa ostao praznih ruku

Igor Šestak • nedjelja, 06.10.2013.

Sedmo kolo Serie A okončano je jakim utakmicama igranim u nedjelju navečer, u kojima su snage odmjerili Juventus i Milan te Lazio i Fiorentina. Aktualni prvaci našli su se u nezgodnoj situaciji nakon što je Milan u Torinu poveo iz svog prvog napada. Međutim, Conteovi su igrači uspjeli okrenuti rezultat u svoju korist i na kraju slaviti s 3:2. Utakmica igrana na Olimpicu u Rimu okončana je bez pogodaka.

Prvi ovosezonski okršaj Juventusa i Milana odigran je u nedjelju navečer u Torinu. Obje su momčadi uoči derbija zabilježile neodlučene ishode u Ligi prvaka, a Conte i Allegri su se susreli s nekim značajnim izostancima u svojim sastavima. U redovima Stare dame nije bilo Vučinića, Lichtsteinera, Pepea i Caceresa, dok su gosti nastupili bez Kake, El Shaarawyja, Pazzinija, Birse, Bonere, Silvestrea i De Sciglija.

Svi ti izostanci nisu omeli Rossonere. Nakon samo 19 sekundi igre Buffon je morao po loptu u mrežu. Pokušaj udarca Nocerina pretvorio se u asistenciju za Muntarija, koji je dobro reagirao u domaćem kaznenom prostoru i tako postigao najbrži ovosezonski pogodak u Serie A.

Torinezi su bili šokirani, ali su postepeno preuzimali konce igre u svoje ruke. Nakon nekoliko neuspješnih pokušaja uspjeli su izjednačiti. Pirlo je u 15. minuti iz slobodnog udarca svladao Abbiatija i vratio stvari na početak. Vratar Milana pritom se nije proslavio. U preostalom dijelu prvog poluvremena prave su prilike izostale usprkos vrlo dobroj igri oba sastava pa se s 1:1 otišlo na odmor.

Juventus je u nastavku krenuo po potpuni preokret, a Conte je odlučujući potez povukao u 67. minuti. S klupe za pričuve uveo je Giovinca, kojem su za pogodak trebale samo dvije minute. Odlična je bila solo-akcija domaćeg napadača. Lijepim se driblinzima oslobodio svojih čuvara, stvorio si prostor za udarac pa dobro naciljao desni kut Milanovih vrata.

Situacija je za goste iz Milana postala još gora u 73. minuti. Mexes je skrivio slobodni udarac na 25 metara od svojih vrata pa unutar nekoliko sekundi zaradio žuti karton zbog prekršaja i crveni zbog prigovora. Pirlo je još jednom maestralno izveo slobodni udarac, pogodio gredu nemoćnog Abbiatija, a odbijanac je spremno dočekao Chiellini i povisio vodstvo Juventusa na 3:1.

Uzbuđenjima tu nije bio kraj jer su Rossoneri u 90. minuti uspjeli doći do svog drugog pogotka. Jednu neopreznost domaćih igrača kaznio je Muntari. Oduzeo je loptu, krenuo prema domaćim vratima i silovito opalio, a lopta je nakon kontakta s Bonuccijem završila u Buffonovoj mreži. Sudačka nadoknada sastojala se od četiri minute, no Milan nije uspio doći do izjednačenja. Upisao je svoj treći ovosezonski poraz, dok su Torinezi svojom šestom pobjedom nastavili potjeru za Romom.

I od druge utakmice igrane u nedjeljnom večernjem terminu mnogo se očekivalo, no ona je bila siromašna. Barem kad su pogoci u pitanju. Lazio je na Olimpicu ugostio Fiorentinu, a bodove je tražio bez Klosea, Konka, Biave, Radua, Pereirinhe i Maurija. Viole su bile lišene usluga ozlijeđenog Gomeza, a ozljeda je od sastava udaljila i hrvatskog nogometaša Antu Rebića.

U prvih 45 minuta Fiorentina je dominirala posjedom lopte, ali pravu priliku nije stvorila. Rimljani su bili daleko opasniji po vrata Neta, a prijetili su Perea, Hernanes i Ciani. Mreže se ipak nisu tresle pa se s početnim rezultatom otišlo na odmor.

Tempo utakmice u nastavku je pao, što ne treba čuditi s obzirom da su obje momčadi u četvrtak nastupale u Europskoj ligi. Poluprilika je bilo na obje strane, no napadači nisu bili raspoloženi. Vratari Marchetti i Neto zaustavili su sve lopte koje su išle u okvir gola te sačuvali svoje mreže. Nakon sedam kola Fiorentina je šesta s 12 osvojenih bodova, dok je Lazio poziciju slabije plasiran s 11 bodova na kontu.

• Obrisan korisnik08.10.2013. u 20:39
    oklošarila te mater koja te rodila sa tako debilnim imenom,iliti imenom mamlaza koji je nekad igra baluna za ajduk:)
  • Obrisan korisnik08.10.2013. u 15:33
    Allegri ostani!!!
  • Obrisan korisnik07.10.2013. u 17:25
    Allegri odlazi!!!
  • Obrisan korisnik07.10.2013. u 16:43
    Ovaj i ovakav Lazio je tragikomičan. Umjesto da iskoriste prošlosezonsku euforiju daleko najvećom pobjedom nad klošarskom Vučicom u povijesti, u finalu Kupa, oni se ne pojačaju i sada ne gledaju u leđa samo tradicionalno jakom Juveu ili već par sezona impresivnom Napoliju, već i ovako bijednom... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik07.10.2013. u 13:11
    kojim milanom? pa milan nije obranio naslov u italiji od 93., al naravno, ne tako davno, s Kakom, Shevom, Rui Costom, Cafuom, Maldinijem, Stamom itd. bili su od 2002. negdje do 2007. strah i trepet u Europi i definitivno najbolji klub u Europi u tom razdoblju...Kako su se srozali do razine da su im... [više na forumu]