Filip Han • subota, 05.10.2013.

U subotnjim utakmicama francuskog prvenstva Monaco je upisao pobjedu koja ga je zadržala na vrhu prvenstvenog poretka. Uvjerljivi su kod kuće bili Lille i Nantes, pobjedili su i Guingamp i Toulouse, a jedina neriješena utakmica bila je ona između Valenciennesa i Reimsa...

Monaco je u prvoj utakmici dana uspio pobijediti Saint-Etienne i zadržati vrh tablice. Momčad iz kneževine u vodstvo je doveo Yannick Ferreira-Carrasco u 15. minuti, a gosti su izjednačili nakon četiri minute drugog poluvremena pogotkom Romaina Hamoume. Činilo se kako će rezultat ostati izjednačen, no da se to ne dogodi pobrinuo se Lucas Ocampos u 87. minuti i doveo Monaco do nove pobjede.

Pobjedu od 3:0 upisao je Lille u domaćem ogledu protiv Ajaccioa. Pape Souare načeo je gostujući gol u 17. minuti, Vodstvo je povećao Gueye u 57., a posao dovršio Salomon Kalou u 70. minuti.

Lille je trenutno četvrta momčad lige sa 17 bodova, a Ajaccio se nastavlja mučiti u prvenstvu, te se sada nalazi na 17. mjestu.

Identičnu pobjedu od 3:0 upisao je i Nantes protiv Eviana. Nantes je poveo već nakon dvije minute utakmice pogotkom Filipa Đorđevića, a isti se igrač u strijelce upisao i u 34. minuti za 2:0. Posljednji gol djelo je Djilobodjija koji je pogodio glavom u 65. minuti za uvjerljivu pobjedu svoje momčadi.

Nantes je trenutno peta momčad lige sa 16 bodova, dok se Evian nalazi na 15. poziciji s devet bodova.

Domaću pobjedu od 2:0 ostvario je Guingamp, i to nad Rennesom. Do prvog pogotka prošlo je 47 minuta utakmice, a tada je zabio Jeremy Sorbon za vodstvo svoje ekipe. Pobjedu je potvrdio najbolji strijelac momčadi Mustapha Yatabare u 70. minuti, a Guingampu je posao olakšalo isključenje Nelsona Oliveire koji je u 64. minuti dobio drugi žuti karton.

Guingamp je sada 13. momčad tablice s 11 bodova, dok Rennes ima bod više na desetom mjestu.

Minimalnu pobjedu upisao je Toulouse kod kuće nad Nicom. Jedini gol postigao je u 34. minuti Wissam Ben Yedder što je bilo dovoljno za tri boda. S tim je bodovima Toulouse skočio na 11. mjesto lige, a Nica se našla na šestom mjestu.

Jedini remi odigrali su Valenciennes i Reims. Gosti su poveli zahvaljući Princeu Oniangueu u 30. minuti, a činilo se kako će kući odnijeti i sva tri boda. Yamissi to ipak nije dozvolio i domaćini izjednačuju u 90. minuti za podjelu bodova.

Valenciennesu to ipak nije pomoglo da se makne s dna ljestvice, i dalje su posljednja momčad u ligi sa samo četiri boda, dok se Reims nalazi na osmom mjestu s 12 bodova.