Bastia
Bastia 4:1 Lorient
Lorient

Igor Šestak • subota, 05.10.2013.

Na otvaranju devetog kola Ligue 1 snage su odmjerili Bastia i Lorient, a Korzikanci su bili vrlo uvjerljivi i slavili rezultatom 4:1. Strijelci za Bastiju bili su Boudebouz i Khazri u prvom te Krasić i Romaric u drugom poluvremenu, a Lorientu su nanijeli četvrti poraz u posljednjih pet utakmica.

Lorient proživljava najgori početak sezone u klupskoj povijesti, a novi veliki udarac primio je u petak na gostovanju kod Bastije. Korzikanci su još jednom briljirali na svom terenu i slavili s uvjerljivih 4:1. Nakon devet kola imaju učinak od tri pobjede, tri remija i tri poraza, dok je Lorient u zoni ispadanja sa samo sedam osvojenih bodova. Poraz na stadionu Furiani bio je treći uzastopni i četvrti u posljednjih pet utakmica za momčad Christiana Gourcuffa.

Utakmica je igrana po jakoj kiši, a Bastia je do vodstva stigla rano, već u šestoj minuti. Nakon ubačaja s lijeve strane Bruno je primirio loptu za Boudebouza, koji ju je preciznim udarcem pospremio u mrežu Audarda. U 21. minuti Boudebouza su centimetri dijelili od drugog pogotka prilikom vrlo lijepog udarca koji je odsjeo na gredi. Ipak, dvije minute kasnije Bastia je udvostručila vodstvo. Gassama je u kaznenom prostoru srušio Khazrija, koji je sam izveo najstrožu kaznu i "Panenkom" prevario gostujućeg čuvara mreže.

Gosti su se vratili u igru u 31. minuti. prilično sretno. Coutedour je opalio iz daljine, a lopta se odbila od Modesta i postala neuhvatljiva za domaćeg vratara Landreaua. S rezultatom 2:1 otišlo se na odmor.

U drugih 45 minuta Bastia je uspjela povećati svoje vodstvo i upisati sigurnu pobjedu. Strijelac za 3:1 bio je Krasić u 59. minuti lijepim lobom nakon što se po desnoj strani sjurio u kazneni prostor Lorienta. Lautoa je u 78. minuti pogodio okvir Bastijinog gola, dok je konačnih 4:1 samo minutu kasnije postavio Romaric. Dobro je reagirao na korner Boudebouza i glavom pospremio loptu u bliži Audardov kut.